feat -Tiles&Tales

Tiles & Tales – wieloplatformowa gra logiczna dla poszukiwaczy przygód

Tiles & Tales to darmowa, logiczna gra przygodowa z elementami RPG, osadzona w świecie fantasy. Gracz, wcielając się w jednego z dostępnych bohaterów, musi stawić czoła niebezpiecznym potworom, które najechały królestwo Zanira.

Akcja gry toczy się w magicznym, średniowiecznym królestwie Zanira, które zostaje napadnięte przez złowrogie Norboldy – potwory niszczące wszystko, co napotkają na drodze. Gracz wciela się w jednego z czterech dostępnych charakterów: giermka Lily, księcia Gareth, rycerza Rumforda lub łotrzyka Igua. Misją jest odparcie ataku wrogich istot i ocalenie królestwa. Bohater, na każdym poziomie rozgrywki, pokonuje hordy przeciwników, by ostatecznie stoczyć walkę z największym wrogiem, który w wachlarzu swoich umiejętności posiada potężne ataki specjalne.

new -Tiles&Tales

Przygodę z Tiles & Tales gracz rozpoczyna od samouczka, który ma za zadanie zaznajomić go z mechaniką gry. Pojedynki z przeciwnikami odbywają się w turach, jeden po drugim. Starcie polega na układaniu różnokolorowych płytek. Moc danej płytki zależy od sumy wartości połączonych ze sobą płytek tego samego rodzaju. Zawodnik ma do dyspozycji ograniczoną ilość ruchów. Czerwone kamienie odpowiadają za siłę ataku, zielone pozwalają leczyć obrażenia, złote wymieniane są na monety, fioletowe z symbolem klucza otwierają tajemnicze skrzynie napotykane na naszej drodze. Dodatkowo, po zebraniu odpowiedniej ilości błękitnych kryształów otwiera się portal pozwalający ukończyć poziom.

Pokonując kolejne etapy i zdobywając złoto, gracz rozwija talenty, które zapewniają mu m.in.: wyższą siłę ataku, skuteczniejszą obronę lub zwiększenie dostępnej ilości ruchów. Do pierwszych dwóch postaci, Lily i Garetha, zawodnik ma dostęp od samego początku gry. Za pomocą diamentów, stanowiących walutę premium, gracz odblokowuje bohaterów specjalnych – Iguę i Rumforda. Aby urozmaicić rozgrywkę, zawodnik może wykonywać codzienne oraz cotygodniowe misje specjalne, za które zostanie hojnie wynagrodzony.

new -Tiles&Tales 2

Gracze mogą włączyć się do gry za pomocą Facebooka i współzawodniczyć z przyjaciółmi lub pomagać sobie nawzajem poprzez wysyłanie rozmaitych pakietów wzmacniających postacie. Poszukiwaczom przygód w królestwie Zanira udostępniono możliwość otwierania skrzyń ze skarbami, pełnych cennych przedmiotów oraz złota potrzebnego do rozwijania talentów postaci. System kooperacji pozwala także graczom, we współpracy z innymi taktykami, stworzyć potężny oręż dla bohaterów.

Gra Tiles & Tales jest dostępna do pobrania za darmo w AppStore, Google Play, na platformie Steam, a także bezpośrednio na Facebooku. Oficjalna strona gry: www.tilesandtales.com

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze