feat -Lenovo-Y Gaming-Stereo-Headset

Test słuchawek Lenovo Y Gaming Stereo Headset

Plusy:
+ chowany mikrofon
+ dość wygodne przy krótszych sesjach i dla osób z małą głową
+ dobrej jakości mikrofon o niewielkich rozmiarach
+ możliwość podłączenia słuchawek i mikrofonu do telefonu

Minusy:
- wątpliwa trwałość wysuwanego mikrofonu
- mało precyzyjna regulacja wielkości słuchawek
- wysokie prawdopodobieństwo bólu głowy przy dłuższym użytkowaniu
- konieczność kalibracji słuchawek i mikrofonu


Tym razem do testów otrzymałem Lenovo Y Gaming Stereo Headset. Jest to sprzęt z trochę niższej półki cenowej, skierowany głównie do osób szukających w miarę uniwersalnych słuchawek.

Są to nauszne, a tym samym zamknięte, słuchawki z chowanym mikrofonem, który wyposażony został w mechanizm redukcji szumów, a dodatkowo jest dwukierunkowy. Dzięki temu osoba po drugiej stronie powinna mas słyszeć jasno i przejrzyście. Niestety, podczas testów kilkukrotnie zdarzyło się, że osoba, z którą akurat rozmawiałem, słyszała samego siebie, a mikrofon trzeba było skalibrować zanim udało się uzyskać zadowalające rezultaty. Jednak, poza tym drobnym mankamentem, trzeba przyznać, że jakość dźwięku nagrywanego przez mikrofon jest bardzo dobra, szczególnie biorąc pod uwagę jego budowę i niewielkie rozmiary. Jednak jego wysuwana konstrukcja może okazać się niezbyt trwała po dłuższym okresie użytkowania – już teraz sprawiał wrażenie bardzo delikatnego.

20181010_142947

Cały headset został wykonany z czarnego plastiku wykończonego imitacją karbonu, a poduszki zostały obszyte miękkim, czerwonym materiałem. Sprawia to bardzo dobre estetyczne wrażenie, a konstrukcja prezentuje się jako dość solidnie wykonana. Głośniki zastosowane w tym modelu charakteryzują się membraną o średnicy 50mm, pasmem przenoszenia o częstotliwości 20Hz-20KHz, posiadają jedno złącze jack 3.5mm, kabel o 2 metrach długości, który został opleciony czarno-czerwonym materiałem oraz opcjonalny adapter sygnału na złączę audio i mikrofon. Jak widać, poza membranami, cały niezwykły design skrywa bardzo standardowe rozwiązania.

20181010_141347

Niestety, pomimo dość dobrej jakości wykonania i ta konstrukcja nie pozostaje bez wad. Część pałąku odpowiedzialna za regulację wielkości mogłaby być zrobiona z czegoś lepszego niż zwykły plastik, a sam mechanizm mógłby być bardziej precyzyjny. Obecnie zastosowane rozwiązanie powoduje, że podczas zakładania wyjątkowo łatwo jest przypadkowo zmienić rozmiar, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i ustawiliśmy go wcześniej. Słuchawki same w sobie są dość wygodne, ale tylko do pewnego momentu. Po około godzinie, półtorej zacząłem odczuwać wyraźny dyskomfort, a nacisk słuchawek na moje uszy stawał się bolesny i raczej nie polecał bym tego sprzętu dla osób z większymi głowami. Jedyną zaletą jest pianka na górnej części, która jest miękka, a przy tym dobrze przylega do głowy i ma odpowiednią szerokość.

20181010_140817

Jakość dźwięku jest satysfakcjonująca, basy są głębokie, a same tony czyste. Podczas słuchania muzyki wszystkie dźwięki są dobrze słyszalne, jednak na standardowych ustawieniach tony niskie są aż nazbyt głośne i trzeba to skorygować w sterownikach, aby jakość była zadowalająca. W grach bez problemu byłem w stanie dość precyzyjnie określić, skąd dobiega dźwięk, pomimo że są to tylko słuchawki stereo. Powyższy model spisuje się dobrze także w kwestii odwzorowania dźwięku i jedynym mankamentem jest tłumienie otoczenia, które wypada co najwyżej średnio. Jest to szczególnie dziwne i zaskakujące w połączeniu z bardzo ciasnym pałąkiem dociskającym konstrukcję do uszu: po nacisku można było spodziewać się zdecydowanie lepszego efektu imersji w grę i odcięcia od otocznia.

20181010_140540

Na koniec chciałbym powiedzieć jeszcze parę słów o złączu, dzięki któremu produkt ten przestaje być skierowany wyłącznie do graczy PCtowych. Jest to pojedyńczy jack, który przenosi jednoczeście pasmo audio, jak i mikrofonu. Rozwiązanie jest całkiem przydatne dla osób które zamierzają podłączać słuchawki do telefonu, laptopa, a nawet konsoli z tylko jednym wyjściem audio nie tracąc przy tym możliwości korzystania z mikrofonu. Na takim użytkowaniu nie stracimy praktycznie nic z jakości oferowanej przez Lenovo Y Gaming Stereo Headset.

20181010_141200

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd 4/5
Wykonanie 3/5
Funkcje 4.5/5
Stosunek ceny do jakości 3.5/5
Ogólna 3.5/5

PODSUMOWANIE:

Są to przyzwoite słuchawki za w miarę rozsądne pieniądze, ale osobiście wolałbym dołożyć przynajmniej 50zł i kupić coś z nieco wyższej półki. Uciążliwy pałąk i nacisk wywierany na głowę powoduje problemy i dyskomfort użytkowania już po około godzinie-półtorej godziny.

Komentarze