gildia_ggk_test_mysz_trust_verto_wireless_ergonomic

Test myszy Trust Verto Ergonomic Wireless

Plusy:
+ ergonomia
+ dobre ślizganie
+ idealna wysokość pod zewnętrzne przyciski

Minusy:
- przycisk On/Off
- średniej klasy materiał wykonania
- zaostrzona górna krawędź


Verto Ergonomic Wireless mouse firmy Trust jest to pierwsza mysz w pozycji wertykalnej jaką przyszło mi testować. Stworzona dla ludzi, którzy cenią sobie ergonomię pracy oraz zdrowie. Nie od dziś wiadomo, że korzystanie ze standardowej myszki może doprowadzić do bólu dłoni, przedramion, ramion.

IMG_0069

Ergonomiczna myszka pomaga zwalczyć wspomniane dolegliwości dzięki ustawieniu przedramienia w pozycji naturalnej. Innymi słowy: pionowa mysz redukuje skręt kości łokciowej oraz pronację. Pronacja (rotacja wewnętrzna) jest to ułożenie dłoni do wewnątrz w stosunku do pozycji neutralnej, a więc w dół.

IMG_0067

Na pierwszy rzut oka Verto prezentuje się bardzo ładnie, głównie za sprawą ciekawych kształtów, jak to przystało na urządzenia ergonomiczne. Na początku trzeba „chcieć” się przyzwyczaić do takiej myszki, szczególnie jak całe życie korzystało się z urządzeń tradycyjnych. Wspomniany gryzoń wyposażony jest w 6 przycisków łącznie z kółkiem. Jeśli chodzi o ułożenie dłoni, nie mogę się przyczepić do przycisków zewnętrznych – każda dłoń powinna pasować idealnie.

IMG_0068

Przejdźmy do przycisków kciuka (2 Thumb Buttons) – w zależności od naszej anatomii mogą one przypasować idealnie lub może być też problem z sięgnięciem do najbardziej wysuniętego guzika. Niekiedy zaostrzona krawędź urządzenia może nam ten ruch blokować. Uważam, że wspomniane przyciski powinny posiadać „przerwę”, która by ułatwiła ich odróżnienie. Spory zaskoczeniem, oczywiście na plus dla mnie, jest przewijanie strony przy wciśniętym kółku. Od razu można zauważyć jak naturalnie ułożone jest przedramię: ruch ten nie wymaga zginania dłoni czy też palców. Dłoń pracuje naturalnie, ruchy są bardzo dokładne i kontrolowane.

IMG_0066

Właśnie mija 3 godzina korzystania z urządzenia, do którego naprawdę trzeba się przyzwyczaić. Chociażby sięganie po Verto: mamy tutaj konstrukcje pionową, która jednak wystaje ponad linię klawiatury. W zależności od myszki, którą wcześniej użytkowaliśmy wysokość może tutaj wzrosnąć dwukrotnie. Dlatego też nawyk sięgania po tradycyjną mysz może na początku utrudniać nam to zadanie, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić szczególnie, jeśli mowa tutaj o naszym zdrowiu.

IMG_0064

Jakbym miał szukać błedu konstrukcyjnego na siłę, to sam przycisk ON/OFF bardzo ciężko się przesuwa. Producent powinien dopracować ten szczegół – jest to jeden z niewielu mankamentów produktu.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd 4.5/5
Wykonanie 4/5
Funkcje 5/5
Stosunek ceny do jakości 5/5
Ogólna 5/5

PODSUMOWANIE:

Podsumowując Verto Ergonomic Wireless mouse firmy Trust jest urządzeniem skierowanym dla niewymagających użytkowników, na pewno znajdzie zainteresowanie wśród pracowników biurowych, którzy przykładają spora uwagę do ergonomii pracy. Brak dedykowanego oprogramowania zarówno w opakowaniu jak i na stronie producenta.

Komentarze