feat-pistolet_steampunk-tutorial

Steampunkowy pistolet – tutorial

Z dumą prezentujemy Wam kolejny tutorial, który stworzyła Margaret. Tym razem przeniesiecie się wraz z nią w uniwersum steampunku. Jeśli planujecie tego rodzaju strój i brakowało tylko jakiegoś dodatku, np. broni, lub po prostu lubicie tego typu designy, ten tutorial na pewno jest dla Was.

W tym artykule pokażę Wam w jaki sposób zrobić taką właśnie zabawkę. Jest to „space gun”, z kilkoma moimi steampunkowymi modyfikacjami. Zobaczcie jak tworzy się taką broń krok po kroku.

1 - Kopia
Zdjęcie zostało wykonane przez Broken Image Photography

 

Narzędzia i materiały jakie będą Wam potrzebne:

  • rurka PCV
  • pianka EVA 2mm lub 3mm
  • nożyczki
  • linijka 30cm
  • pędzle do akrylu z miękkim włosiem
  • ołówek
  • papier
  • ciepły klej
  • piwoszka (karton do piwa 1mm)
  • nóż budowlany
  • małe śrubki
  • pięć małych kondensatorów
  • wikol (klej do drewna)
  • czarny spray
  • bezbarwny spray
  • czarna, biała i złota farba akrylowa.
  • trybiki od zegarka

1. Zaczynamy od rurki PCV. Można ją kupić w Castoramie lub innym sklepie budowlanym. Ten 16cm kawałek plastiku kosztował 0,50 zł. Jeśli kupicie dłuższy fragment, ale nie posiadacie sprzętu, którym można go uciąć, proponuję poprosić obsługę sklepu, ponieważ zabieg przycięcia jest bezpłatny.

2

2. Naszym zadaniem będzie obklejanie rurki kawałkami pianki EVA. Każdy kawałek, jaki przykleicie na piankę, musi być równy i dokładnie wycięty. Najlepiej zrobić formy z papieru, odrysować je na piance, wyciąć nożyczkami lub nożem budowlanym i przykleić je do rurki za pomocą ciepłego kleju. Nie zapomnijcie używać linijki, ponieważ chcemy, żeby nasza broń wyglądała schludnie! Zaczynamy od czubka lufy.

3

3. Kontynuujemy zabieg obklejania rurki. Wycinamy szerszy kawałek pianki i przyklejamy.

4

4. Końcówką mojej lufy jest zatyczka od fluidu, ale wy możecie ją zastąpić różnymi przedmiotami. Możecie wykonać ją z pianki, kartonu lub najzwyczajniej przykleić kapsel albo plastikowe jajko z jajka-niespodzianki.

5

5. Dodajemy kolejne piankowe paski, aby udekorować element.

6

6. Gdy lufa jest gotowa nadszedł czas na rozbudowanie pistoletu. Wycinamy kształt z papieru, posiłkując się linijką i ołówkiem. Przymierzamy go do lufy i wycinamy w nim otwory, przeznaczone dla dekoracji na lufie. Innymi słowy: robimy puzzle.

7

7. Uprzednio narysowany kształt należy odrysować na piwoszce i piance EVA, wyciąć i nakleić jedno na drugie. Następnie przytwierdzić dwie strony do lufy.

8

8. Mierzymy odległość pomiędzy elementem, który zrobiliśmy w poprzednim kroku i wycinamy długi pasek z pianki o takiej szerokości. Dzięki temu paskowi zamaskujemy dziurę, która powstała między dwoma warstwami. Jako chwyt do pistoletu postanowiłam poświęcić mój stary nóż budowlany i ozdobiłam detalami z pianki.

9

9. Kontynuujemy dodawanie szczegółów z pianki oraz spust. Jest on zakończeniem od noża budowlanego, którego użyłam jako chwyt.

10 11

10. Przyklejamy kondensatory do tylnej części broni, a także ozdabiamy ją śrubkami. Wystarczy je wcisnąć mocno palcem. Dekorujemy pianką także górną część pistoletu.

12

11. Kiedy uznamy, że nasza broń jest gotowa, możemy zacząć malować ją wikolem. Należy nałożyć od 3 do 5 warstw pędzlem z miękkim włosiem, najlepiej takim do akrylu. Klej w postaci płynnej jest biały, ale kiedy wyschnie staje się bezbarwny. Tworzy gładką warstwę zabezpieczającą, którą będziemy mogli malować. Kiedy wikol wyschnie, malowane nim elementy robią się elastyczne i wyglądają jak „odlane” z plastiku.

12. Nakładamy podkład w postaci czarnego sprayu, ale jeśli preferujecie farbę, to nie ma żadnych przeciwwskazań.

13

13. Kolejnym krokiem jest stopniowe rozjaśnianie czerni. Musimy zmieszać białą i czarną farbę na 3 lub 4 odcienie szarości. Trzeba nakładać je na element od najciemniejszego do najjaśniejszego. Do tego zabiegu stosuję metodę suchego pędzla, czyli technikę nakładania farby przy pomocy pędzla o prawie suchym włosiu. Po zamoczeniu jego końcówki w farbie zaczynam wycierać go w leżącą na stole kartkę. Początkowo pędzel zostawia sporo farby, potem coraz mniej. Kiedy zostawia bardzo mało smug, to znaczy, że jest już gotowy do malowania. W taki sam sposób rozprowadzamy złotą-metaliczną farbę.

1415

14. Możecie zobaczyć w jaki sposób wygląda malowanie techniką suchego pędzla w poniższym filmiku.

15. Malujemy śrubki srebrno-metaliczną farbą, dla wiarygodności materiału oraz doklejamy trybiki. Możecie je dostać u każdego zegarmistrza za darmo lub kilka groszy, albo ewentualnie zamówić na stronie internetowej. Tym samym, nasza broń jest gotowa!

16

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze