feat -Sound-Blaster-Play!-3

Sound Blaster Play! 3 – test

Plusy:
+ kieszonkowy format
+ niska cena
+ sensowne możliwości

Minusy:
- siłą rzeczy to prosta zabawka


Creative labs posiada w swej ofercie sporo zewnętrznych kart dźwiękowych. Sound Blaster Play! 3 to najnowsza wersja najtańszej z nich.

test -Sound-Blaster-Play!-3

Jako, że to model naprawdę prosty, nie będę się o nim za wiele rozpisywał. Najważniejszą jego cechą jest cena – tradycyjnie już wchodzi na rynek z ceną sugerowaną 99 złotych. W sumie nie mniej ważne są gabaryty. Sound Blaster Play! 3 rozmiarami przypomina typową pamięć USB: 138 x 22 x 9.4 mm. Waga jest wartością normal pomijalną (13 gramów). Mimo tego, producent zadbał, by urządzenie wyglądało odpowiednio elegancko, jak na tak skromne gabaryty. Zaokrąglone krawędzie, czerń ze złocistym logiem Sound Blaster – tylko tyle i aż tyle. Urządzenie jest na stałe połączone krótkim przewodem z wtyczką USB. Po drugiej stronie mamy dwa gniazda do podłączenia headsetu. To w zasadzie wszystko.

test -Sound-Blaster-Play!-3-1

W środku znajduje się prosty procesor dźwięku, zapewniający 24-bitowy, 96 kHz sygnał audio przy DAC 93dB. Creative labs używa określenia “Plug and Play Hi-Resolution”, za którym ukrywa się po prostu fakt, iż urządzenie działa na maksymalnych obrotach natychmiast po podłączeniu. Po prostu podpinamy zewnętrzną kartę, do nie podłączamy słuchawki (ewentualnie głośniki) i wszystko gra i trąbi. Oczywiście w wypadku sprzętu zarządzanego systemami Windows lub OS X dodatkowo możemy wesprzeć się oprogramowaniem. Sound Blaster Play! 3, jak i wcześniejsze modele, obsługiwany jest przez SBX Pro Studio. To dość prosty program, ale całkowicie wystarczający dla prostego urządzenia. Możemy w nim ustawić między innymi tryb odpowiedniejszy do filmów lub do gry.

test -Sound-Blaster-Play!-3-2

To naprawdę proste urządzenie, ale potrafi dać solidnego kopa nawet najzwyklejszym słuchawkom. Dopóki suma ceny Sound Blaster Play! 3 i headsetu nie przekroczy tego, co trzeba zapłacić za jakiś samodzielny zestaw ze zintegrowanym procesorem dźwięku, warto się zastanowić nad zakupem tego “pendrajwa”.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 4/5
Wykonanie: 4/5
Funkcje: 4/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4//5

PODSUMOWANIE:

Proste i tanie rozwiązanie dla posiadaczy niezbyt zaawansowanych headsetów i głośników.

Komentarze