poradnik swiateczny monitory ggk

Poradnik świąteczny — monitory

Wreszcie przyszła pora na rzecz, bez której nie może się obejść żaden użytkownik komputera osobistego: monitory. Każdy gracz wie, jak ważny to element całego zestawu. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że nawet przy kiepskim wyświetlaczu nie pomoże nam dobra myszka, klawiatura czy słuchawki. Jednak jaki wybrać w tym gąszczu produktów?

iiyama ProLite E2483HS

Dość niedawno na rynku pojawił się nowy model 24 calowego monitora firmy iiyama. W tym przypadku można powiedzieć, iż sprzęt idealnie nadaje się na prezent dla każdego użytkownika komputera. Z jakiego powodu? Otóż ProLite E2483HS posiada podświetlanie matrycy LED w Full HD oraz umożliwia podłączenie komputera osobistego, konsoli oraz urządzenia do przechwytywania obrazu. Teoretycznie nie zawsze wykorzystujemy trzy wejścia sygnału jak D-Sub, DVI-D i HDMI, ale czasami możemy być zmuszeni do tego typu rozwiązania w domu, a nawet w pracy. Następne zalety jakie możemy wymienić przy E2483HS, to elegancki design, czyli czarna matowa obudowa oraz panel przycisków, który został doskonale ukryty w prawej dolnej części urządzenia. Społeczność graczy, powinna z pewnością docenić przełącznik do szybkiej zmiany wejścia sygnału wideo. Monitor iiyama ProLite E2483HS oferuje wysoką jakość w bardzo przystępnej cenie. Jeśli zainteresował Was ten model, to warto zapoznać się z testem, który został przeprowadzony przez naszego redaktora.

iiyama-proLite-e2483hs-1-614x388

Philips Gioco 278G4

Z pewnością wyróżniający się produkt Philipsa. Za rozsądną cenę dostajemy bardzo przyzwoity monitor o przekątnej 27″, a do tego z opcją 3D i technologią Ambiglow. Co prawda musimy przeboleć brak wejścia DVI, jak również nie zamontujemy go na ścianie. Obraz prezentuje się znakomicie, chociaż wymagana jest drobna ingerencja w ustawienia przygotowane przez producenta, co jest w zasadzie mankamentem większości monitorów firmy Philips. Z tyłu znajdziemy również aż trzy wejścia HDMI, co pozwala na podpięcie od ręki trzech różnych urządzeń, czyli komputera i dwóch konsol – w sam raz dla prawdziwego gracza. Dla wymagających znajdą się również porty USB 3.0. Wszystko to opakowane w ładną i designerską obudowę. Do tego wspomniana już rozsądna cena, która, w momencie pisania testu, oscylowała wokół 1300 złotych.

1-500-500x347

AOC i2460Pxqu

Pierwszy z polecanych monitorów amerykańskiej firmy: i2460Pxqu. Skierowany do wymagających użytkowników, a to za sprawą proporcji 16:10, matrycy e-IPS oraz opcji pivot. Nadaje się nie tylko do biura, obróbki grafiki czy innej pracy, ale również do gier. Co prawda problemem może okazać się matryca, której input lag może uniemożliwić cieszenie się niektórymi produkcjami. Jednak cena i ogólna jakość obrazu sprawia, że mimo tego jest to monitor godny polecenia. Szczególnie, jeśli nie planujecie rozgrywek w dynamicznych grach FPS. Więcej o samym monitorze możecie przeczytać w naszym teście.

P1110080-614x501

AOC i2757

Kolejny raz kierujemy wzrok na Zachód i znowu trafiamy na monitor AOC. Tym razem 27″, ale również z matrycą typu IPS. Ponownie też nie otrzymujemy w pakiecie wejścia DVI, co może się okazać problemem. Standardowa w obecnych czasach proporcja, czyli 16:9, a także ciekawy design, sprawiają, że jest to panel LCD dla każdego. Co ciekawe: nie stwierdziliśmy smużenia, poza naturalnym wynikającym z gry, podczas dynamicznych animacji. Jeśli poszukujecie taniego rozwiązania, które zaoferuje Wam ciekawy wygląd, a przy tym świetny obraz, to warto rozważyć i2757. Tym bardziej, że w momencie pisania testu jego cena oscylowała w okolicach 1000 złotych, co nie jest dużą kwotą, jak na 27″.

IMG_5987

Asus Republic of Gamers VG248QE

Na zakończenie zostawiliśmy perełkę od Asusa. Monitor sygnowany znaczkiem Republic of Gamers, czyli przeznaczony specjalnie dla graczy. Odświeżanie rzędu 144 Hz, pivot, opcjonalne 3D, doskonały obraz, świetne odwzorowanie kolorów… Gdyby tylko konfiguracja dla uzyskania najlepszego efektu nie zajmowała tyle czasu. Chociaż to zazwyczaj robimy tylko raz. Dla niektórych wadą może okazać się brak D-Sub, jednak nie oszukujmy się: jaki gracz będzie korzystać z takiej opcji mając w zestawie kabel DVI dual-link? Za jakość jednak musimy swoje zapłacić, więc Zajączek będzie musiał zostawić w sklepie około 1300 złotych za te wspaniałe 24″. Jeśli zainteresował Was ten monitor, to możecie przeczytać więcej w naszym teście.

6

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze