feat -World-of-Warplanes

Myśliwiec Hawker Hurricane polskiej dywizji 303 wkrótce w World of Warplanes

Gracze w World of Warplanes już wkrótce będą mogli zagrać specjalnym modelem myśliwca Hawker Hurricane o nazwie „Dywizjon 303”. Samolot został szczegółowo odwzorowany i w najdrobniejszych detalach oddano wszystkie insygnia dywizjonu w hołdzie bohaterskim lotnikom. Samolot będzie można zdobyć zupełnie za darmo wykonując serię misji w grze lub ewentualnie kupić. Ponadto, stworzony został nowy hangar w grze na bazie lotniska RAF Northolt, które również zobaczymy w filmie. Oba te elementy trafią do gry już wkrótce.

new -World-of-Warplanes

W czerwcu 1940 roku Niemcy rozpoczęły ofensywę powietrzną na Wielką Brytanię – celem było zniszczenie RAF’u. To ułatwiłoby sukces Operacji Lew Morski, czyli lądowej inwazji na wyspę. Stacjonujący w bazie Northolt polscy piloci z dywizjonu 303 zestrzelili 126 myśliwców i bombowców niemieckich. Niemcy nie byli w stanie zniszczyć RAF’u i odwołali inwazję we wrześniu 1940. Te wydarzenia są pokazane w filmie.

new -World-of-Warplanes-1

Wargaming nawiązał współprace z Kino Świat, producentem i dystrybutorem filmowym, przy premierze filmu 303. Bitwa o Anglię. Film opowiada historię dywizji 303, jednej z szesnastu, które walczyły na brytyjskim niebie. Wyposażeni w samoloty Hawker Hurricane osiągnęli niesamowite wyniki bojowe. W rolach głównych zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego czy Iwana Rheona (Gra o Tron), a film został wyreżyserowany przez Davida Blaira (zwycięzca nagród BAFTA i Emmy). Wcześniej Wargaming współpracował przy filmach „Furia” Davida Ayera czy „Dunkierka” Christophera Nolana.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze