feat -Modecom-Oberon-Glass

MODECOM Oberon Glass – test

Plusy:
- Ładny design.
- Dobrze przemyślana konstrukcja z sensownymi usprawnieniami...




Minusy:
- ...oprócz rozwiązania mocowania filtra przeciwkurzowego dla zasilacza.
- Wloty powietrza na przednim panelu mogłyby być większe.


MODECOM Oberon Glass Black to nowa i ulepszona wersja znanej już na polskim rynku obudowy. W tej wersji zrezygnowano z pleksiglasowego okienka na rzecz całego panelu bocznego z hartowanego szkła, a także dodano dodatkowy wentylator.

test -Modecom-Oberon-Glass

Trzeba przyznać, że przyciemniane szkło dobrze się komponuje z czarna obudową i dodaje jej charakteru. Szczotkowane aluminium, na którym umieszczono 4 wejścia USB (2x 2.0 i 2×3.0), przyciski reset i start, a także gniazda na mikrofon i słuchawki, także tutaj pasuje. Całość prezentuje się bardzo dobrze i nie wygląda tandetnie. Na przodzie znajdują się także 2 wąskie pionowe paski z siatki mesh z umieszczonymi za nimi filtrami przeciwkurzowymi. Akurat to rozwiązanie trudno zaliczyć do udanych – wąskie szczeliny nie poprawiają wydajności wentylacji.

test -Modecom-Oberon-Glass-2

Górna część obudowy przykryta magnetycznym filtrem przeciwkurzowym kryje miejsce dla dwóch 120 mm wiatraczków. Boki to wspomniane już hartowane szkło mocowane na 4 śrubki i zwykły prosty kawał blachy o grubości 0,7 mm po drugiej stronie. Kiedy obrócimy obudowę do góry nogami zobaczymy, że dość wysokie nóżki pokryte są materiałem zapobiegającym ślizganiu się. W przedniej części umieszczono dodatkowy otwór wentylacyjny, w tylnej przeciwkurzowy filtr dla zasilacza. Sposób jego mocowania jest mocno nieprzemyślany i przy każdym czyszczeniu go na pewno poślemy kilka ciepłych słów osobie, która go w taki sposób zaprojektowała. Tył nie zaskakuje nas niczym nowym. Jedyne co się rzuca w oczy to fakt, że 6 z 7 śledzi trzeba wyłamywać, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Całość tworzy całkiem solidną konstrukcję o ciekawym designie.

test -Modecom-Oberon-Glass-1

Wnętrze jest przestronne. Zasilacz i dyski twarde montujemy od lewej strony obudowy w wydzielonej komorze. Dobrym rozwiązaniem jest odkręcany adapter dla dysków SSD w przeciwieństwie do niezbyt fortunnego umieszczenia klatki na dyski HDD. Przesunięcie jej w lewo na pewno poprawiłoby komfort ich podłączania. Warto też zwrócić uwagę na sporą przestrzeń, którą dostajemy na aranżację okablowania W głównej komorze mamy możliwość zainstalowania dodatkowych dwóch wentylatorów 120mm na przednim panelu. Obudowa posiada także opcję podłączenia dwóch urządzeń 5,25”. Mimo, że mamy tylko 3 przepusty na kable (w tym jeden w lewym górnym rogu), podłączenie wszystkich elementów nie stwarza problemów. Warto nadmienić, ze są one zaokrąglone, co nie naraża kabli na uszkodzenie.
Jeśli zdecydujemy się na system wodnego chłodzenia należy wziąć pod uwagę, że maksymalna wysokość układu chłodzenia to 163mm, gdzie dla karty graficznej to 396 mm.

test -Modecom-Oberon-Glass-3

Podsumowując: za około 180 zł dostajemy ładną i funkcjonalną obudowę. Gdyby przedni panel posiadał większe otwory do zasysania powietrza i filtr przy zasilaczu dałoby się wymieniać bez zbytnich komplikacji, to śmiało byłaby to konstrukcja oceniana na 6. Tak możemy mówić tylko o 5=. Jeśli w najbliższym czasie będziecie składać nowy komputer czy wymieniać obudowę warto zainteresować się tym modelem, bo przełożenie cena/jakość wypada tu bardzo dobrze.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 5/5
Wykonanie: 5/5
Funkcje:4/5
Stosunek ceny do jakości: 5/5
Ogólnie: 5/5

PODSUMOWANIE:

Mimo kilku niezbyt udanych rozwiązań, ładna i warta polecenia obudowa.

Komentarze