screen640x640

Godus od 22cans dostępny na Androidzie i iOS za darmo

Od pewnego czasu w Google Play i App Store można znaleźć najnowsze dzieło Petera Molyneuxa — Godus. Tytuł ten nie jest jeszcze ukończony, ale jeżeli można go sprawdzić za darmo, to czemu by nie zaryzykować?

We wspomnianym tytule, gracz wciela się w Boga i musi pomagać swoim podwładnym, którzy bez jego pomocy nic nie mogą zrobić. Zaczynając od zmiany terenu, poprzez zbieranie specjalnych kart, otwieranie skarbów, na ścinaniu drzew i niszczeniu kamieni kończąc. Oczywiście, opis ten jest dość uproszczony, ale jeżeli mieliście styczność z Populousem albo Black & White, to szybko załapiecie, o co chodzi. Teraz całość obsługujemy za sprawą ekranu dotykowego, co muszę przyznać, jest całkiem przyjemne.

Miłym ukłonem ze strony deweloper jest to, że podczas ładowania gry dostałem informację, iż Godus nie jest obecnie zoptymalizowany pod moją Xperie S. Mimo to, tytuł ten się odpalił, a w opcjach miałem kilka ustawień graficznych, co po redukcji jakości oprawy wpłynęło na płynność rozgrywki. Powoli smartfony zmieniają się w komputery, a twórcy coraz bardziej dbają oto, aby dany produkt działał na jak największej liczbie urządzeń.

Godusa na iOS znajdziecie tutaj: link, a na Androida tutaj: link.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze