muvo2i2c

Creative Muvo 2 i 2c – test głośników przenośnych

Plusy:
+ Wydajne baterie
+ wygląd
+ Programowy equalizer
+ Dużo sposobów połączenia
+ Parowanie tych samych modeli

Minusy:
- Może ciut zbyt duża cena.


Kiedy dostałem do zrecenzowania i przetestowania nowe przenośne głośniki od Creativea to podchodziłem do nich z dużym dystansem. Na szczęście okazało się, że byłem w błędzie i zostałem bardzo miło zaskoczony. Czy w związku z tym, przenośne nagłośnienie to może być strzał w dziesiątkę? O tym przeczytasz w tym artykule.

20161208_133608

Do recenzji Creative przysłał mi dwa modele głośników przenośnych – model Muvo 2 oraz Muvo 2c. Różnica między nimi jest w wielkości a co za tym idzie w głośności oraz wydajności baterii. Muvo 2c to mniejszy odpowiednik Muvo 2, który posiada tylko jeden wbudowany głośnik gdzie model Muvo 2 posiada już 3. Oczywiście większy model głośnika posiada także większą baterię o pojemności 2,200mAh i oferuje aż 10 godzina pracy. To naprawdę dużo. Podczas wszystkich testów nie ładowałem go ani razu a zmusiłem go do 8h pracy. To jest wynik, którym można się pochwalić i duży plus dla producenta. Muvo 2c oferuje baterię o pojemności 650mAh co daje przełożenie na około 6h pracy i tu równo po 5h 30min bateria mi się wyczerpała. Model 2c to naprawdę malutki głośnik i jak na swoje „kieszonkowe” rozmiary to wynik ten jest celujący. Oczywiście ostatnią różnicą jest ich cena – mniejszy model jest tańszy.

20161208_133232

Crative Muvo 2

To tyle różnic między tymi dwoma modelami. Najciekawsze są pozostałe parametry, które występują w obydwu modelach na równym poziomie jakości. Obydwa głośniczki Muvo posiadają przyciski sterujące, które znajdziecie na górnej części urządzenia. Za pomocą nich zmienimy utwór, zmniejszymy lub zwiększymy głośność oraz oczywiście włączymy lub wyłączymy. W bocznej ściance, za gumowa przesłoną znajdziemy dostępne porty takie jak wejście na kartę MicroSD, Audio IN oraz gniazdo ładowania – które także jest gniazdem do połączenia z naszym PCtem. Oczywiście gniazdo MicroSD daje nam możliwość wpięcia pamięci i wrzucenia plików mp3 do odsłuchiwania ich bez podłączonego urządzania zewnętrznego z muzyką. Wejściem Audio IN podłączymy za pomocą wtyku jack 3,5mm urządzenie zewnętrzne (np stary odtwarzacz mp3).

20161208_133400

20161208_133913

20161208_133446

Myślicie, że teraz napiszę, że gniazdem ładowania microusb podłączę ładowarkę? Nie mylicie się :), prawie. Oczywiście Muvo ładujemy przez wejście MicroUSB ale jest to także gniazdo za pomocą którego podłączymy nasz głośnik do komputera. I tutaj Creative ponownie mnie zaskoczył. Po podłączeniu co prawda skopiujemy pliki na wpiętą kartę MicroUSB, ale połączenie zostało stworzone do o wiele większych zadań. Po pierwsze, po podłączeniu do komputera, głośnik jest wykrywany jako karta dźwiękowa co daje prze ogrom możliwości w słuchaniu muzyki, grania w gry itd. Po drugie, po pobraniu oprogramowania Sound Blaster Control Panel, które znajdziemy na stronie producenta – dostosujemy dźwięk do własnych potrzeb. W oprogramowaniu mamy dostępny Equalizer, który zapisuje swoje wartości bezpośrednio w urządzaniu – także po odłączeniu naszego Muvo od PC, wszystkie parametry dźwięku pozostaną zachowane.

creative-muvo-2c_3

Pozostając w klimacie Equalizera. Wiadomo, że jakość dźwięku jest tu bardzo ważna, a czy mam coś do zarzucenia? Spodziewałem się trochę głośniejszej muzyki po podłączeniu głośników, zwłaszcza gdzie Muvo 2 ma wbudowanie 3 głośniki. Tony wysokie i niskie za to są na bardzo miłym poziomie, są dobrze słyszalne i nic nie charczy i trzeszczy. Oczywiście nie spodziewajcie się tutaj basu jak z kalibra 50cm głośnika. Za to po wprowadzeniu spersonalizowanych ustawień EQ na PC – na pewno wykrzesacie z tych maleństwo to na co liczycie a nawet i więcej.

Na sam koniec ostatnie dwie ciekawostki. Głośniki Muvo 2 i Muvo 2c są wodoodporne (standard IP66) jak ich poprzednicy co oczywiście jest świetnym dodatkiem, wręcz takim bez którego w dzisiejszych czasach głośnik przenośny nie miałby sensu. Wiele razy zdarzyło mi się używać konkurencyjne produkty które nie posiadały standardu IP66, i zawsze musiałem kończyć dobrą zabawę gdy przychodził deszcz lub gdy leżałem zbyt blisko wody opalając się i słuchając muzyki. to kolejny plus dla Muvo. Ostatnią ważną funkcją jest możliwość parowania między sobą tych samych modeli (2c-2c lub 2-2). Wspaniałe rozwiązanie gdy mamy kumpla z tym samym głośnikiem, bo gdy sparujemy urządzania między sobą – mamy dostępny dźwięk stereo i zaskoczenie na oczach pozostałych kolegów. Świetne rozwiązanie – brawo Creative.

20161208_133459 20161208_133929

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 5/5
Wykonanie: 4.5/5
Funkcje: 5/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4,5/5

PODSUMOWANIE:

Nowe głośniki Creative Muvo 2 i Muvo 2c to coś na co długo czekałem i się nie zawiodłem. Głośniki są bardzo ładne i dobrze wykonane. Bateria trzyma bardzo długo a ogrom funkcji da pociechę każdemu użytkownikowi z różnymi preferencjami. Creative dowiodło, że czasem urządzenia które nie muszą być koniecznie hitem - takimi się stają. Gorąco polecam!

"Stay a while, and listen" - Deckard Cain

Komentarze