feat -The-Thaumaturge

The Thaumaturge – Quest Trailer nowej gry RPG

11 bit studios i Fool’s Theory zapraszają do Warszawy 1905 roku, którą odwiedzisz w nadchodzącej izometrycznej grze RPG The Thaumaturge. Miasto to tygiel, w którym luksusowe hotele w zamożnych dzielnicach i owiane złą sławą bary, spływające mocnymi trunkami i głośną muzyką, sąsiadują z brudnymi chatami na wietrznym Powiślu. Wiktor Szulski – tytułowy taumaturg – bez wahania zapuści się w jego najciemniejsze zakamarki aby przeprowadzić śledztwo czy postawić się rosyjskiej Ochranie kontrolującej ulice. W najnowszym zwiastunie, ukazującym jeden z questów linii fabularnej, Wiktor – wykorzystując moce taumaturgii i potęgę nieziemskich salutorów – rusza na ratunek damie w opałach.

Quest zatytułowany „W pył się obrócisz” rozgrywa się w kilku lokacjach Warszawy, która w tamtym czasie znajdowała się pod jarzmem rosyjskiego caratu. Ludność miasta składała się z Polaków, Rosjan i Żydów, a ono samo przed II wojną światową kwitło kulturowo i architektonicznie, co czyni naszą stolicę idealną sceną dla gry RPG. Pierwszy “przystanek” to Hotel Imperialny, gdzie Wiktor spotyka Swietłanę – członkinię carskiego dworu, która desperacko pragnie uciec z Warszawy. Dalej bohater kieruje swe kroki do baru londyńskiego oraz podejrzanej dzielnicy, gdzie czekają jeszcze bardziej podejrzane typy.

Starcie Wiktora z Ochraną – tajną policją cara – prezentuje turowy system walki. Dzięki umiejętnościom Wiktora, gracze mogą przewidywać ruchy wrogów i wykorzystać wyjątkowe umiejętności eterycznych bytów zwanych salutorami. Istoty te, inspirowane ludowymi baśniami z różnych zakątków świata, pozwalają też manipulować ludźmi, aby przekonać ich swojej woli i zyskać przewagę w trudnych sytuacjach. Należy jednak pamiętać, że każda moc ma swoją cenę. W czasie zadania gracze dowiedzą się też o zgłębianiu umiejętności Wiktora, aby uczynić go bardziej biegłym w wywieraniu wpływu na ludzi, walce i przeszukiwaniu otoczenia, i otrzymają przedsmak rozgałęziających się i pełnych wyborów dialogów.

The Thaumaturge ukaże się na PC 20 lutego 2024 r., a w późniejszym terminie na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze