Rok 2013 dobiegł końca. Z tej oto okazji postanowiliśmy przypomnieć Wam nasze najpopularniejsze artykuły. Kto by pomyślał, że najbardziej spodoba się wam materiał Gambita o grach lotniczych.
Mamy nadzieje, że w tym roku na łamach GGK znajdziecie coś dla siebie, co jest równoważne z tym, iż doceniacie naszą pracę. Z góry bardzo Wam dziękujemy, gdyż bez was byśmy nie istnieli.
Redakcja Gildii Gier Komputerowych
10. Recenzja gry — Football Manager 2014
Recenzowanie nowych wersji Football Managera jest ciężkie. Po pierwsze, niektórzy mówią, że nie ma co recenzować w grze, która ma najwięcej wspólnego z Excelem. Po drugie, wielu osobom może się wydawać, że każda odsłona jest taka sama, a jedyna rzecz jaka jest w nich zmieniana, to składy i interfejs użytkownika. Niemal jest to prawdą, bo są osoby, które nadal swobodnie pomykają w starsze wersje gry i nie czują potrzeby zmian. Ale jednak Sports Interactive zmienia całkiem sporo w swojej grze każdego roku i nie są to tylko zmiany kosmetyczne.
9. Recenzja gry — Total War: Rome II
Poprzednio w serii Total War mieliśmy okazję wcielić się w samurajów, walczących o władzę nad Japonią. Jeszcze wcześniej wspieraliśmy Napoleona w jego podbojach. Teraz, po raz kolejny, wraz z Juliuszem Cezarem możemy budować potęgę Imperium Rzymskiego.
8. Recenzja gry — Company of Heroes 2
Po siedmiu latach przyszło nam wrócić do czasów II Wojny Światowej za sprawą kolejnej odsłony gry strategicznej ze stajni Relic. Company of Heroes 2 zabiera nas na Front Wschodni i prowadzi nas przez brutalność wojny poprzez całkiem nieźle napisaną kampanię. Jednak czy gra spełniła oczekiwania? Czy siedem lat to wystarczający okres czasu?
7. Recenzja gry — Might & Magic Heroes VI: Cienie Mroku
Cienie Mroku… Zawsze mi się zdawało, że rzucenie cienia wymaga chociaż odrobiny światła, nawet odbitego. W przypadku najnowszego dodatku do gry Might & Magic: Heroes VI brakuje własnego blasku i zaczyna brakować nawet jasności głównej gry. Dlaczego? Co się stało, Raelagu?
6. Mobilny Garaż #2 – Subway Surfers
Gierek typu „biegnij ile wlezie” mamy setki, jak nie tysiące. Z reguły w takich tytułach ciężko jest znaleźć powód, aby codziennie, choć na chwilę uruchomić taką produkcję tylko po to, żeby poprawić wynik, albo się trochę zabawić. Ja osobiście nie jest fanem tego typu gier, ale znalazł się rodzynek, który okazał się nie tylko strasznie wciągający, ale też dopracowany oraz urozmaicany cały czas przez twórców. Mowa tutaj o Subway Surfers.
5. Recenzja gry — Sid Meier`s Civilization V Nowy Wspaniały Świat
Sid Meier`s Civilization V zdobyła ogromną popularność na całym świecie, a w usłudze Steam była jedną z najlepiej sprzedających się gier strategicznych w historii tej platformy. Twórcy gry, czyli firma Firaxis Games stworzyli bardzo wciągający tytuł, który podbił serca zarówno fanom serii, jak i nowych graczy, którzy jeszcze nigdy nie mieli styczności z tego typu produkcjami. Przez ostatnie trzy lata, producent wypuścił jeden duży dodatek zatytułowany Bogowie i Królowie oraz kilka niewielkich dodatków w formie DLC, które głównie przyniosły nam nowe cywilizacje i jednostki oraz budowle. Teraz przyszedł czas na „Nowy Wspaniały Świat”, który będzie dostępny w wersji cyfrowej oraz pudełkowej. Czy najnowsze rozszerzenie jest warte uwagi?
4. Recenzja gry — Endless Space: Disharmony
Prawie rok już minął od czasu, gdy po raz pierwszy mieliśmy okazję wyruszyć w ekspansywną podróż po Bezkresnej Przestrzeni. Pozakładaliśmy kolonie, budowaliśmy ulepszenie, rozwijaliśmy flotę, czasami dało się komuś łupnia, ale głównie jednak czekaliśmy. A to na następną turę, to na nowy etap badań… Albo na porządny dodatek który tchnie trochę więcej życia w naszą galaktykę. Ale czy się doczekaliśmy?
3. Recenzja gry — Assassin’s Creed IV: Black Flag
W ubiegłym roku byliśmy świadkami finału zmagań Desmonda Milesa z Templariuszami. Zbliżająca się apokalipsa została powstrzymana, a stojąca za wszystkim organizacja Abstergo zmieniła swój profil na typowo komercyjny. Tymczasem drzewo genealogiczne współczesnego bohatera serii skrywa jeszcze wiele gałęzi, które warto zbadać. Gotowi na morską wycieczkę po słonecznych Karaibach?
2. Test projektora BenQ W1070
Ostatnio do mojej skrzynki wpadł mail jednego z producentów projektorów, w którym było napisane iż Polacy coraz częściej sięgają po te właśnie urządzenia. Przyznam, że nie zagłębiałem się zbytnio w jego lekturę, jednak jestem w stanie w to uwierzyć. Pytanie tylko ile tych projektorów trafia do użytkowników firmowych, czyli do wszelkich sal konferencyjnych, a ile do mieszkań prywatnych.
1. Pojedynek w przestworzach. World of Warplanes kontra War Thunder
Gracze kochający sieciową rozgrywkę, mają zwykle wybór. Nie jest ważne, czy grają w MMO, czy sieciowe shootery. W 90% przypadków, mają przynajmniej dwa tytuły, oferujące zbliżoną funkcjonalność, w które mogą grać. Jak na razie są chyba dwa wyjątki od tej reguły, czyli Starcraft II i World of Tanks. Do niedawna myślałem, że ludzie, którzy chcą polatać samolotami, też będą mieli tylko jedno wyjście, czyli World of Warplanes, ale okazało się, że jednak nie. Bo oto na niebo wleciały samoloty zrzeszone pod flagą War Thunder. No i się zaczęło. To trochę jak wojna między Commodore i Atari, albo Quake i Unreal Tournament. Dlatego postanowiłem sprawdzić, która z tych dwóch gier prezentuje się na chwilę obecną ciekawiej, z punktu widzenia niedzielnego pilota. Z góry uprzedzam, że poniższe zestawienie, bazuje w dużej mierze na moich odczuciach jako gracza, a nie chłodnych branżowych wyliczeniach i kalkulacjach. No to lecimy z tym koksem…