Plusy:
+ kodek aptX Adaptive
+ zapamiętanie 4 urządzeń
+ kolorowe wskazania diody
+ szybkie przełączanie urządzeń
+ oprogramowanie
Minusy:
- cena?
Co tam przyszło do testowania? Dongiel Bluetooth? Niesamowicie ekscytujące. I co ja mam o tym napisać? Że podłączam i mam nadajnik/odbiornik Bluetooth? A nie, czekaj. W tym małym brzdącu jest coś więcej. Oto Creative BT-W5.
No dobra, nie będę ściemniał, że dużo opisywania tu nie będzie. Ale z drugiej jednak strony Creative BT-W5 to nie po prostu dongiel, który wpina się do USB, jak chce się podłączyć jakiś sprzęt Bluetooth do komputera. Ale po kolei.
Opakowanie malutkie, bo samo urządzenie jest małe. Ot mały bzyczek na USB-A. Wpinamy go do komputera, w którym chcemy mieć łączność BT i zaczyna dziać się magia.
Po pierwsze, BT-W5 oferuje łączność Bluetooth 5.3, więc jesteśmy ustawieni w kwestii większości urządzeń, jakie chcemy podpiąć. Po drugie dostajemy kodek aptX Adaptive, który po włączeniu pozwala nam na wybór „jakości” połączenia. Możemy wybrać między niskim opóźnieniem, co jest zbawieniem w grach, albo wysoką jakością, którą nie pogardzą miłośnicy słuchania muzyki.
Kolejnym ciekawym elementem jest dioda. Dioda, która nie tylko jest i świeci, ale jej kolory oznaczają sposób/jakość połączenia. Inny kolor dla wysokiej jakości, inny dla niskiego opóźnienia, a jeszcze inny dla kodeka SBC. W sumie pięć kolorów, żebyśmy wiedzieli o co chodzi.
Ale najciekawszy był dla mnie przycisk na tym urządzeniu. Po co się tam znalazł? Ano po to, żeby przełączać się między urządzeniami zapamiętanymi przez Creative BT-W5. Bo nasz nadajnik potrafi połączyć się z czterema różnymi urządzeniami. Przełączanie między nimi polega właśnie na wciśnięciu tego przycisku. I to działa. I jest wygodne. No dobra, trzeba zapamiętać w jakiej kolejności parowaliśmy te rządzenia, żeby wiedzieć ile kliknięć potrzeba na skok ze słuchawek do głośników. Ale można tez pobrać aplikację, w której bez problemy przełączymy się z listy. Bardzo wygodna sprawa.
Największym problemem może być cena. Creative BT-W5 kosztuje około 215 złotych. Ale jeśli nie macie wbudowanego Bluetootha w swój komputer, to warto wysupłać te pieniądze.
Wygląd: 4/5
Wykonanie: 4/5
Funkcje: 4/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4/5
PODSUMOWANIE:
Obecnie coraz częściej mamy Bluetooth wbudowany w laptop, czy komputer, ale jeśli macie sprzęt bez tego, to możliwość podłączenia czterech urządzeń na jednym donglu jest nieoceniona. Warto wydać na to te 215 złotych.