Premiera nowego wydania Magic: The Gathering w wersji elektronicznej coraz bliżej. Iteracja oznaczona numerkiem 2015 ma mieć swoją premierę już 16 lipca, a co za tym idzie kampania reklamowa powoli rusza z kopyta.
Na pierwszy ogień poszły prezentacje specjalnych kart dla wydania elektronicznego. Co w tym dziwnego i dlaczego o tym piszemy? Otóż część kart została stworzona od podstaw, tzn. ich zasady zostały napisane, przez osoby bardzo znane i szanowane w branży rozrywki elektronicznej. Poniżej znajdziecie wspomniane karty wraz z krótkim opisem, za co odpowiadała osoba je robiącą. Pojawia się kilka naprawdę legendarnych nazwisk, a same karty dość często nawiązują do ich twórczości.
Richard Garriott, czyli nie kto inny, jak sam Lord British odpowiedzialny za serię Ultima.
Brian Fargo. Nazwisko, które ostatnio powraca coraz częściej. Założyciel Interplay, jeden z twórców uniwersum Fallouta, Wasteland, Bard’s Tale. Człowiek-legenda dla postapokaliptycznego RPG, który obecnie pracuje nad Wasteland 2.
George Fan. Tym razem twórca mniej popularnej serii: Plants vs. Zombies.
Edmund McMillen, czyli jeden z panteonu świata gier niezależnych. Twórca odpowiedzialny, między innymi, za Super Meat Boya oraz Binding of Isaac, chociaż na swoim koncie ma dużo więcej produkcji, a jego historia sięga aż do 2003 roku.
Markus „Notch” Persson. Twórcy Minecraft chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, prawda? Właściciel firmy Mojang obecnie pracuje nad Scrolls oraz 0x10c, natomiast jego osobę bliżej możemy poznać dzięki aktywnej bytności na Twitterze lub poprzez film Minecraft: The Story of Mojang.
Rob Pardo. Przyznam, że nawet dla mnie to nazwisko było pewnym szokiem. Kim jest ten pan? Były już CCO, czyli Chief Creative Officer, w firmie Blizzard. Odpowiedzialny między innymi za design takich gier, jak: StarCraft: Brood War, WarCraft III wraz z dodatkiem, World of WarCraft razem z Burning Crusade, Diablo II oraz Diablo III. Uffff!
Mike Neumann, czyli tym razem głos nabiera ciała. Co prawda ma na swoim koncie również fragmenty scenariusza w takich grach, jak Borderlands oraz Brothers in Arms, jednak z pewnością bardziej znany jest z użyczania swojego głosu postaciom w grach. Mogliśmy go usłyszeć między innymi jako Scootera w Borlderlands 1, Steve’a w Poker Night 2 czy kaprala Sama Corriona w serii Brothers in Arms.
Czy na sali jest ktoś, kto nie kojarzy nazwiska Penny Arcade? Penny Arcade Expo, czy też PAX, nie brzmi znajomo? Serwis Penny-Arcade.com? Toż to legenda sama w sobie.
Na deser osoba mniej znana, ale nie bez wkładu w branżę. Stephen Isaiah Cartwright jest osobą odpowiedzialną między innymi za słynne Asheron’s Call oraz jego drugą odsłonę. Jednak nie tam się wykazał, ale dopiero po dołączeniu do ArenaNet, gdzie odpowiadał za poprawne balansowanie umiejętności w Guild Wars 1, a obecnie pracuje jako jeden z designerów Guild wars 2.