Plusy:
- Stylistyka
- Pojemność
- Funkcjonalność
- Systemy dodatkowych mocowań
- Wodoodporny
Minusy:
- Za mała rączka do przenoszenia plecaka
- Brak wzmocnienia spodu
- Brak w wyposażeniu modułów molle
Do czego służy plecak? Pytanie same w sobie wydaje się zbędne, lecz nie w przypadku plecaka Pallad 450 firmy Genesis. W końcu jest on w grupie plecaków gamingowych ale z chwilą gdy go zobaczyłem, już nie było to takie jednoznaczne. W tym przypadku, designerski wygląd agresywnego militarnego stylu został połączony z wymaganiami do transportu urządzeń elektronicznych z ich akcesoriami. Plecak na pewno na pierwszy rzut oka nie przypomina zwykłych plecaków gamingowych, co jest niewątpliwie jego zaletą.
Specyfikacja plecaka:
– Ilość kieszeni zewnętrznych: 6
– Pojemność: 28l
– Komory: 2
– Materiał poliester
– Waga: 1,3 kg
– Wymiary: 45×19,5x30cm
Plecak został wykonany z bardzo dobrego materiału, zwanego poliester pokrytego warstwą wodoodporną. Jest to dobre zabezpieczenie w przypadku transportu podczas nieoczekiwanego deszczu bez obaw o jego zamoknięcie. Genesis Pallad 450 w porównaniu z innymi modelami tej firmy na pewno wyróżnia się kamuflażem, brakiem jaskrawego loga, dominuje tu szarość i czerń w różnych odcieniach. Logo firmy Genesis oczywiście znajduje się w widocznym miejscu ale jest na tyle skamuflowane w formie nieśmiertelnika, co daje ciekawy efekt wojskowości. Przechodnie bez wątpliwości zwrócą uwagę na militarne wykonanie plecaka jak i szereg pasków, uchwytów bocznych, linek ściągających.
Dwie duże komory główne spokojnie pomieszczą laptopa 15,6 cala, tablet, słuchawki nauszne, myszkę, power bank i inne akcesoria elektroniczne niezbędne w terenie. Jest to bardzo przemyślana konstrukcja, która łącznie pozwala na zabranie dużej ilości sprzętu bez zbędnego rozpychania plecaka. Panel przedni został wyposażony w organizer na akcesoria biurowe oraz schowki zasuwane na np. drobniaki. Dwie boczne kieszenie w jakie został wyposażony Pallad 450 w których umieścimy napoje lub mniejsze akcesoria. Od góry zamykany jest klapą również wyposażoną w kieszenie siatkowe zamykane na zamek. W klapie tej umieszczono otwór w górnej części, odsłaniający rączkę do przenoszenia, która jest obszyta ale jednak trochę za wąska. Za klapą znajdują się kieszenie zewnętrzne, uzupełnione o uchwyty w systemie Molle, oraz mocowania rzepowe. Nie brakuje ich również w pierwszej komorze głównej, bardzo pojemnej i wyposażonej wewnątrz w kieszenie na urządzenia, kieszonki z siateczek oraz przegródki. Podwójny zamek błyskawiczny zamyka komorę główną, a można ją też ściągnąć aż czterema pasami kompresyjnymi, znajdującymi się po bokach plecaka. Znajdziemy tam ponadto kolejne uchwyty na akcesoria modularne Całość jest spięta dużym pasem z klamrą, co pozwala na zamocowanie większego gabarytu, maty termicznej, karimaty a nawet śpiwora. Kto zabroni graczowi spędzić noc w lesie.
Żaden z plecaków firmy Genesis nie może pochwalić się tak dużą ilością miejsca na większy osprzęt, co daje Pallad 450. Duża ilości zewnętrznych zapięć i systemami typu molle, (z angielskiego umieszczone na szelkach) pozwala na dopięcie modularnych akcesoriów. Pozwalają one na umieszczenie sprzętu turystycznego lub militarnego, gdy zechcesz aby plecak posłużył ci w terenie. Dodatkowe klamry do spięcia w pasie jak i na wysokości klatki piersiowej, bardzo dobrze stabilizują plecak, co staje się bardzo wygodne podczas jazdy rowerem czy nawet szybkiego marszu w górach. Profilowane paski na ramiona, wyłożone miękkim materiałem doskonale rozkładają ciężar plecaka. Także na nich zostały umieszczone uchwyty typu D-ring, molle, jak widać jest ich pod dostatkiem. Na pewno dobrym rozwiązaniem są paski regulujące rozmiar, w całości zostały one przeszyte i wzmocnione. Odpowiednia szerokość pasów naramiennych, nie uciska ramion, nawet przy dużym obciążeniu. Tył plecaka również zostały wyłożone miękkim materiałem z wolną przestrzenią na kręgosłup, co stanowi wentylację ograniczającą zbędne pocenie się. Boczne paski pozwalają na spięcie plecaka aby usztywnić zawartość co przeciwdziała przesuwaniu się i obijaniu sprzętu wewnątrz. Mimo iż plecak jest wytrzymały, bardzo dobrze wygląda, a militarny styl świetnie sprawdzi się w terenie. To jest jedna rzecz, która mi osobiście nie przeszkadza ale trzeba o niej powiedzieć. Gdy w plecaku przenosimy drobne rzeczy np. aparat, laptop, pozostałe paski wiszą i okalają plecak, paski mocujące więc wiszą bezwładnie. Ale pytanie nasuwa się same, kto do plecaka w którym możemy umieścić masę rzeczy, na wypad dwu a nawet trzy dniowy w terenie zabiera mała ilość akcesoriów, to nie typ plecaka na wodę i długopis. Jako fan osprzętu militarnego, właśnie te wszystkie paski, zapięcia, systemy mocowań dają mu przewagę wyglądu jak i funkcjonalności nad plecakami typowo biurowymi. W budowie plecaka Pallad 450 brakuje mi też wzmocnienia dołu, czyli jakiejś warstwy usztywniającej i amortyzującej spód, co na pewno pozwoliło by ochronić laptop przed przypadkowym obiciem przy kładzeniu plecaka na twardej, kamiennej, betonowej powierzchni.
Plecak ten z pewnością staje się przydatnym narzędziem do wycieczek turystycznych, pracy w terenie trudnym. Można w nim umieścić pełen zakres sprzętu gamingowego i sporo miejsca zostanie na wodę i prowiant. Nie chodzi tu o wygląd, a także o funkcjonalne systemy typu Molle na modularne akcesoria, rzepy, linki, uchwyty. Pallad 450 okazał się czymś więcej, niż plecakiem tylko gamingowym. Jakość wykonania oceniam jako wysoką. Materiał z jakiego został wykonany plecak Pallad 450 nie nosi śladów skaz, poliester z którego został wykonany jest gruby i przyjemny w dotyku. Paski regulujące zostały wszyte jak i obszyte co bardzo je wzmacnia. Mocowania, zamki, klamry wykonane z tworzywa są masywne i wyglądają na trwałe.
Jego cena, około 170 złotych nie jest wygórowana, a wręcz stwierdzę że należy do atrakcyjnych, nawet jako prezent dla fanów gier oraz militariów. Każdy plecak został stworzony do jakiegoś typu potrzeb lub danej grupy użytkowników. Dobrze ubranych młodych biznesmenów, studentów, graczy, turystów, śmiem twierdzić że plecak Pallad 450 jest w stanie połączyć te grupy.
Wygląd 5/5
Wykonanie 4/5
Funkcjonalność 5/5
Wygoda 5/5
Dodatkowe mocowania 4/5
Cena do jakości 4/5
Ogólna 4,7/5
PODSUMOWANIE:
Poszukujesz plecaka z możliwością szerokiego zastosowania?, tak?, plecak Pallad 450 Camo firmy Genesis jest idealnym rozwiązaniem. Jego designerski wyglądu nie powstydzi się nowoczesny biznesmen, student, turysta. Wyposażony w wszystkie systemy molle, D-Ring, klamry, paski kompresyjne pozwali w codziennej pracy pomieścić i zabezpieczyć elektronikę w nim przenoszoną a zarazem wykorzystać go do weekendowych wypadów w góry, na mazury i gdzie tylko potrzebne dodatkowe wyposażenie np. śpiwór, milliaria, prowiant. Mimo iż jest on przewidziany jako plecak gamingowy, funkcjonalność jego jest bardzo uniwersalna, co docenią gracze lubiący wędrówki na łonie natury. Zapewne jego cena, wygląd, funkcjonalność może stać się dobrym prezentem dla aktywnych młodych ludzi nie bojących się wyzwań.