feat- ela rydzewska Przemoc w grach - cykl reportaży -GGK

Zbiórka na projekt „Przemoc w grach”

Na serwisie Polak Potrafi pojawił się nowy projekt, za który odpowiada Ela Rydzewska, która od roku prowadzi ciekawą inicjatywę o nazwie zGRAna Rodzina. Zbiórka ma na celu stworzyć cykl reportaży o przemocy w grach wideo. 

Oto kilka słów od autorki akcji:

„Zrobię wszystko, żeby cały materiał był jak najbardziej neutralny. Nie chcę, tak jak mainstreamowe media, stawiać na początku tez a potem naciągać wszystko, żeby je udowodnić. Wolę rozprawić się z całym tematem przez jego porządne zgłębienie. Przytoczyć wyniki badań, zrobić wywiady z ludologami czy medioznawcami, a nie przypadkowymi psychologami czy socjologami. Nie mam zamiaru stronniczo wybielać wizerunku gier – zdecydowanie nie przemilczę tego, że przemoc jest w wielu grach głównym atraktorem widowni.”

Cała zbiórka wystartowała dokładnie dzisiaj i będzie trwać przez 45 dni. Obecnie udało się uzbierać już nieco ponad 600zł 1000zł. Do stworzenia dwóch reportaży potrzebne jest 8000zł. Osobiście uważam, że sama inicjatywa jest całkiem ciekawa i chciałbym zobaczyć, jak wypadły by te materiały wideo. O grach w naszym kraju mówi się różnie i może to jest jakiś pomysł, aby nieco poprawić sytuację. Zdaję sobie sprawę, iż nie wszystkim ten pomysł przypadnie do gustu, ale to normalne, bo nie ma rozwiązań idealnych.

Kibicuję projektowi Przemoc w grach, o którym więcej dowiecie się z PolakPotrafi.pl

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze