feat -The-Thaumaturge

The Thaumaturge to fabularne RPG z akcją w Warszawie

To fabularna, izometryczna gra RPG z unikalnym podejściem do turowej walki, sposobów na rozwój postaci czy mechaniki śledztw, która dotyka złożonego tematu wewnętrznych demonów i rozgrywa się w Polsce żyjącej pod jarzmem caratu na początku XX wieku. The Thaumaturge stawia graczy przed niejednoznacznymi moralnie wyborami, pozwalając wkroczyć do duchowego świata napędzanego mocami leżącymi daleko poza zrozumieniem zwykłych ludzi.

W 1905 roku, Warszawa jest miastem widocznych kontrastów. Ubóstwo i chuliganizm stanowią w równej mierze jego odcienie co bogactwo części społeczeństwa i polityczne knowania. To miejsce, w którym indywidualne interesy grup o różnorodnych przekonaniach – Żydów, Polaków i Rosjan – stoją często w konflikcie i w którym życiowa szansa jednego człowieka może oznaczać przedwczesną śmierć innego.

new -The-Thaumaturge

W nadprzyrodzonych szczelinach między prawdziwą rzeczywistością a mrokiem, egzystują ezoteryczne istoty zwane Salutorami. Tylko władający ogromną siłą Taumaturgowie zdolni są dostrzec istotę Salutorów i wykorzystać ich unikalne zdolności w celu zaspokojenia własnych kaprysów. Taumaturgowie, wdzierający się głęboko w szczeliny ludzkiej osobowości, aż do samego rdzenia ich psychiki, znajdują w ten sposób uczciwe intencje i ukradkowe pragnienia, ale też wstydliwe tajemnice, zniekształcenia, przesądy i niedoskonałości. Posłuszni swym panom Salutorzy, pozwalają Taumaturgom na manipulowanie ludźmi. Naginanie ich do swoich potrzeb poprzez żerowanie na tych tajemnicach i niepewnościach i zmienianie tym samym otaczającego ich świata. Jeśli zaś chodzi o turową walkę, Salutorzy, z korzeniami zaczerpniętymi z szeregu kultur, stanowią potężną siłę, wysoce przydatną podczas niebezpiecznych spotkań w ciemnych zaułkach dzielnic takich jak Praga.

Demo The Thaumaturge będzie pokazywane za zamkniętymi drzwiami na targach GDC, które odbędą się w marcu w San Francisco.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze