test- tablet manta mid 1005 hd 10''

Test: Tablet Manta Duo Power 10” HD MID1005 | Dzień #1 i 2 — Gadżet Studenta

Jako student Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale Matematyki i Informatki, postanowiłem w ten weekend zabrać ze sobą tablet Manty, aby sprawdzić, czy urządzenie to w jakiś sposób pomoże mi w zajęciach. Liczyła się płynna praca, czas baterii oraz bezproblemowe przełączanie się miedzy aplikacjami. Jesteście ciekawi, czy MID1005 sprawdził się w tym teście? Zobaczcie sami!

Na początek podłączyłem się do lokalnej sieci Wi-Fi. Nie było większych problemów, choć czasami sygnał zanikał. Zaobserwowałem to nie tylko w testowanym urządzeniu, ale i w wielu różnych tabletach z niskiej i średniej półki cenowej. Praktycznie wszyscy producenci strasznie oszczędzają na module sieciowym, przez co zasięg odbioru internetu bezprzewodowego jest naprawdę słaby. Niemniej jednak jakoś się udało i mogłem spokojnie pobrać kilka aplikacji, w tym C++ Programming Reference Free i SQL Reference. Obydwa programy były dla mnie pomocne, gdyż na 10 calowym ekranie miałem masę różnych komend i informacji. Szczególnie doceniłem wsparcie tabletu w przypadku baz danych, gdyż wcześniej nie miałem doświadczenia w ich projektowaniu, a mając obok siebie małą encyklopedie dość szybko załapałem, co i jak działa. Rzecz jasna, to nie jedyne aplikacje, z jakich korzystałem, a że żadnej z nich nie wyłączałem, specjalnie po to, aby sprawdzić, czy MID1005 poradzi sobie z przełączaniem między programami, gdy masa z nich jest ciągle włączona.

1. Google Chrome

google chrome

Żaden student nie mógłby obejść się bez przeglądarki. W moim przypadku jest to Google Chrome, gdyż wszystkie ustawienia i zakładki mam tutaj zapisane. Sama aplikacja działa naprawdę dobrze, choć z pewnymi stronami było ciężko, głownie przez to, że są duże i tablet musiał wczytać masę różnych obrazków i reklam. Przełączanie się między kartami odbywało się całkiem płynnie i jak na takiej klasy sprzęt to nie ma na co narzekać. Sprawdziłem także Operę i Dolphin’a, gdzie ten ostatni sprawował się najlepiej. Mimo to, pozostaje przy swojej przeglądarce, bo działa na tyle dobrze, że nie muszę się irytować, a strony ładują się w miarę szybko.

2. Gadu-Gadu

Gadu-Gadu

Za pewne wielu z was nie używa już GG, ale mnie się ono czasami przydaje, tym bardziej, że mam tam sporo ważnych kontaktów i możliwość wysłania do kogoś informacji z uczelni potrafi uratować skórę — np. na kolokwium :). Sama aplikacja jest średnio przystosowana do tabletów, ale działa płynnie i stabilnie. UI mogliby w końcu poprawić, gdyż całość jest strasznie mała, ale ważne, iż GG nie przysparza żadnych dodatkowych problemów.

3. YouTube

YouTube MID1005 (2) YouTube MID1005 (1)

Nikt mi nie wmówi, że wszystkie wykłady są ciekawe i można bez przymykania powiek w nich uczestniczyć. Szczególnie o 8:00 w niedziele. Przynajmniej ja nie potrafię. Wtedy na ratunek przychodzi YouTube, który ma dla mnie szczególne znaczenie, gdyż na kilka tabletach nie zawsze aplikacja zewnętrzna działa jak należy. Na szczęście MID1005 od Manty mnie nie zwiódł. Wszystkie obejrzane prze mnie filmiki odtwarzały się prawidłowo, tak samo w postaci miniatur, gdy byłem w panelu głównym, co zresztą macie pokazane powyżej. Jeżeli więc będziecie mieli ochotę pooglądać coś sobie na wykładzie, to ten sprzęt wam to spokojnie umożliwi.

Multitasking

Jak już wspomniałem wcześniej, wyposażony w 1GB RAM i 2-rdzeniowy procesor 1,5GHz tablet Manty sprawdza się naprawdę dobrze. Bateria wytrzymała 8 godzin zabaw z nim, rzecz jasna nie ciągłych, ale i tak wynik robi wrażenie. 10 cali nie każdemu przypadnie do gustu, ale niejeden student mógłby, tak samo jak ja, docenić to urządzenie podczas wypadów na uczelnie. Z grami radzi sobie podobnie, ale o nich napiszę nieco więcej innego dnia. Powyższy obrazek przedstawia mniej więcej, ile aplikacji na raz miałem odpalonych, a mimo to MID1005 nie przycinał się i przełączał mnie między nimi szybko i płynnie.  Nawet się skubany nie grzeje tak jak urządzenia tego typu innych firm.


Test: Tablet Manta Duo Power 10” HD MID1005 | Dzień #0
Test: Tablet Manta Duo Power 10” HD MID1005 | Dzień #1-2 <—
Test: Tablet Manta Duo Power 10” HD MID1006 | Dzień #3
Test: Tablet Manta Duo Power 10” HD MID1006 | Dzień #4
Test: Tablet Manta Duo Power 10” HD MID1005 [Materiał Zbiorczy]

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze