Doom3BFG 2014-07-06 11-24-59-686

Problem z achievementami w DOOM 3 BFG Edition

Okazuje się, iż wersja DOOM 3 BFG Edition na Steam w dość prosty sposób może zablokować zdobywanie achievementów. Na szczęście znamy znamy dobrą metodę, jak zapobiec takiej sytuacji.

Po pierwsze, nie wolno robić screenshotów z gry za pośrednictwem Steam, czyli poprzez F12, gdyż powoduje to wywołanie błędu, który aktywuje konsolę w grze. Jeżeli takowa jest dostępna, wtedy automatycznie zostają wyłączone osiągnięcia. Najlepiej użyć programów typu: Fraps, Action itd., i przypisać inny klawisz niż ten, który odpowiada za wykonywanie zrzutów w Steam.

Jeżeli jednak zablokowaliście już sobie dostęp, to należy skasować plik D3BFGConfig.cfg, który znajduje się w takim miejscu C:\Users\*username*\Saved Games\id Software\DOOM 3 BFG\base. Po włączeniu gry, trzeba będzie od nowa ustawić opcję grafiki i rozdzielczość, ale to chyba mała cena za to, aby móc ponownie zdobywać achievementy. Sam miałem taki problem, a że w sieci tylko w jednym miejscu znalazłem rozwiązanie, więc dziele się z wami nabytą wiedzą, abyście się nie denerwowali.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze