feaT -TRANSCEND-MTE240S

Pierwszy dysk PCIe 4.0 od TRANSCEND

Firma TRANSCEND przedstawia swój pierwszy dysk z interfejsem PCI Express 4 x4. MTE240S jest chłodzony radiatorem z grafenu, wspiera protokół NVMe i osiąga prędkości nawet do 3 800 MB/s. To rozwiązanie o przepustowości 7,8 GB/s, a więc dwa razy większej niż w przypadku nośników z PCIe 3.0 x41. Wspiera protokół NVMe 1.4, oferując prędkości odczytu do 3 800 MB/s i zapisu do 3 200 MB/s. Dzięki temu sprawdzi się zarówno jako nośnik do komputerów prywatnych, służbowych, jak i systemów profesjonalnych, umożliwiając płynne przetwarzanie dużych ilości danych bez jakichkolwiek opóźnień lub spowolnień.

NEW -TRANSCEND-MTE240S

W celu zapewnienia maksymalnie wydajnego chłodzenia MTE240S został wyposażony w radiator grafenowy. Grafen jako najbardziej wydajny przewodnik ciepła na świecie, skutecznie usprawnia odprowadzanie ciepła z dysku SSD. Sama powłoka grafenowa jest bardzo cienka, przez co nie utrudni instalacji dysku w najsmuklejszych notebookach. Nośnik wytrzymuje pracę w zakresie temperatur od 0°C do 70°C. Nośnik będzie dostępny w wersjach pojemnościowych 500 GB oraz 1 TB. Bezpłatna aplikacja SSD Scope Pro monitoruje stan dysku, pomaga zachować bezproblemową. Oprogramowanie umożliwia m.in. skanowanie diagnostyczne, wymuszenie aktywacji funkcji TRIM, bezpieczne usuwanie danych, aktualizację oprogramowania i klonowanie systemu.

Dyski MTE240S dostępne będą w polskich sklepach w kwietniu. Sugerowane przez producenta ceny to 570 PLN za 500 GB i 913 PLN za 1 TB. Nośniki zostały objęte pięcioletnią ograniczoną gwarancją producenta.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze