TECHNO

Logitech Ultrathin Keyboad Cover – test

Plusy:
+ piękny design
+ świetna jakość wykonania
+ długi czas pracy na baterii

Minusy:
- nie jest dobrą obudową...
- ... ani dobrą klawiaturą


Producenci akcesoriów do naszych tabletów, smartfonów, laptopów, konsol i wszystkiego innego co ma ekran, nieustannie chcą zachęcić ludzi do swoich produktów. Czynnikiem przyciągającym może być cena, wygląd czy dodatkowe funkcje. Właśnie na ten ostatni aspekt postawił Logitech przy projektowaniu Ultrathin Keyboard Cover dla iPada mini, sprzętu, który w ślicznej obudowie mieści również pełnoprawną klawiaturę. Niestety, połączenie to ciężko uznać za udane, a szkoda.

Ultrathin Keyboard Cover można opisać jednym zdaniem: „zmarnowany potencjał”. Pomysł, jaki stał za projektem tej obudowy wydawał się świetny. Pięknie zaprojektowana obudowa, która staje się klawiaturą po podłączeniu do niej iPada mini. Problem polega na tym, że Ulrathin Keyboard Cover nie jest ani dobrą klawiaturą, ani dobrą obudową.

11850869_739640636164042_529016646_n

Ultrathin ma jednak jednak dwie duże zalety: design i jakość wykonania. Projekt urządzenia jest bardzo prosty i elegancki. Na dole obudowy znajdziemy jedynie logo producenta i antypoślizgowe nóżki, natomiast wszystkie krawędzie są zaokrąglone. Z boku swoje miejsce mają: przełącznik od zasilania, port micro-USB do ładowania oraz przycisk służący do parowania z tabletem. Góra urządzenia to oczywiście klawiatura. Poza standardowymi przyciskami, producent umieścił także skróty funkcyjne, za pomocą których wyregulujemy głośność, wrócimy do ekrany głównego, a nawet zablokujemy iPada. Tuż nad klawiaturą znajduje się stand z magnesem, na którym umieszczamy tablet. Włożony w niego tablet trzyma się tam bardzo pewnie, a dodatkową funkcją standu jest możliwość regulowania nachylenia. Na górnej krawędzi znajduje się natomiast magnetyczny zawias, który, po przyłożeniu do niego iPada, otwiera się sam. Cała obudowa wykonana jest z ciemnego matowego aluminium, a klawisze z dobrej jakości plastiku. Użyte materiały sprawiają świetne wrażenie. Obudowa jest również dosyć ciężka, dzięki czemu nie przesuwa się podczas pisania. Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z bardzo cienkim urządzeniem, które reklamowane jest hasłem: „druga połowa Twojego iPada”  i trudno się z tym nie zgodzić. Cienka, zgrabna krawędź świetnie dopełnia wygląd urządzenia spod znaku Apple.

11845896_739640562830716_1215911283_n

Na tym kończą się dobre cechy tej obudowy. Chciałbym napisać tutaj, że użytkowanie Ultrathina jest tak samo dobre, jak jego wygląd, ale byłoby to kłamstwo. Dobra obudowa powinna trzymać się tabletu i ochraniać go przed ewentualnymi zarysowaniami. Ultarthin zawodzi na tym polu. Magnes, który ma za zadanie utrzymać tablet i klawiaturę razem jest po prostu za słaby. Kilka razy przy podnoszeniu go z biurka iPad po prostu ześlizgiwał się z klapy, a dłuższy pobyt w torbie również kończył się odczepieniem. Sama klawiatura nie wypada znacznie lepiej, ale nie jest to do końca wina Logitecha. Producent zrobił wszystko, żeby ułatwić korzystanie z klawiatury, dlatego też znajdziemy tutaj wiele skrótów klawiszowych zaprojektowanych specjalnie dla systemu iOS. Większym problemem jest rozmiar samego iPada mini, który wymusił mały rozmiar klawiatury, przez co pisanie staje się udręką. Przyciski są małe i bardzo gęsto upakowane, więc przez cały czas zdarzało mi się wcisnąć złą literę czy pomylić skrót. Z początku myślałem, że problem leży w rozmiarze moich dłoni, ale nawet moi znajomi, ze znacznie mniejszymi palcami, wskazywali na ten sam problem. Jak już wspominałem, jest to raczej wina iPada mini niż samego rozwiązania Logitecha, ale bardzo utrudnia to pisanie. Na koniec można wspomnieć jeszcze, że zgodnie z deklaracją producenta, czas pracy na jednym ładowaniu to trzy miesiące. Co prawda nie korzystałem z Ultrathina aż trzy miesiące, ale podczas moich testów w ogóle go nie wyłączałem i  nie musiałem ładować go ani razu, więc deklarowane trzy miesiące są bardzo prawdopodobne.

11872695_739640606164045_1917539320_n

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Ocena: 2.5/5
Design: 5/5
Jakość wykonania: 4/5
Komfort użytkowania: 1/5
Stosunek ceny do jakości: 2/5

PODSUMOWANIE:

Oto cały Ultrathin. Pięknie zaprojektowana, wykonana ze świetnych materiałów klawiaturo-obudowa, która ma problem ze spełnieniem w stu procentach nawet jednej z tych funkcji. Być może wersja dla iPadów o regularnych rozmiarach okazałaby się lepsza, ale jeśli macie iPada mini radzę poszukać innego sprzętu.

Ogarniam głównie newsy, czasem skrobnę jakiś dłuższy tekst. Jeśli chcecie dziennej dawki moich przemyśleń związanych z grami - zajrzyjcie na twittera: @albisaint

Komentarze