20150918135826

Konami wciąż pracuje nad grami AAA

O tym, że sytuacja w Konami jest bardzo dziwna i niejasna, wiemy już od dawna. Zaczęło się od zwolnienia Hideo Kojimy, przemianowaniu Kojima Productions na jednego z wewnętrznych developerów Konami, a zaraz po tym do sieci wyciekły informacje, jakoby japońska firma zmuszała swoich pracowników do pracy w okropnych warunkach.

Cała sytuacją miała swój ciąg dalszy parę dni temu, kiedy kilka blogów oraz stron poinformowało o tym, że Konami zawiesza tworzenie wszystkich „dużych” gier poza Pro Evolution Soccer.

I o ile w sprawie wcześniejszych doniesień firma nie była zbyt wylewna, to tym razem sprostowanie pojawiło się dosyć szybko. Portal Nintendo Life skontaktował się w sprawie tych doniesień z japońskim developerem, w odpowiedzi usłyszeli, że Konami nie ma zamiaru porzucić prac nad konsolowymi grami, a nowe odsłony marek takich jak Metal Gear, Silent Hill, Castlevania czy PES trwają cały czas.

Wygląda więc na to, że fani najpopularniejszych serii Konami mogą spać spokojnie.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Ogarniam głównie newsy, czasem skrobnę jakiś dłuższy tekst. Jeśli chcecie dziennej dawki moich przemyśleń związanych z grami - zajrzyjcie na twittera: @albisaint

Komentarze