feat - indie basement

Indie Basement 2013 podczas PIXEL HEAVEN 2013

„Indyki”, choć na wskroś współczesne, mają wiele wspólnego z latami 80tymi ubiegłego wieku. Tak jak ówcześni twórcy – również dzisiejsi autorzy gier niezależnych rywalizują głównie w kategoriach grywalności, talentu, innowacyjności i koncepcji. Tak więc znajdzie się dla nich miejsce podczas PIXEL HEAVEN 2013!

W ramach INDIE BASEMENT 2013 odbędzie się panel dyskusyjny „Indyki to, indyki tamto” (niedziela 16 czerwca, g. 13.00), w ramach którego uczestnicy podejmą temat Kickstartera i innowacyjności, nie zabraknie też polemiki o rosnącej modzie na bycie indie. W konfrontacji wezmą udział przedstawiciele środowiska deweloperskiego, akademickiego i dziennikarskiego. Moderator panelu Dominik Głowacki (Hyper+, 1ndieWorld) pragnie podkreślić, że panel szerokim łukiem ominie kwestię tego, kto jest indie, a kto nie, bo rozmowy na ten temat zawsze kończą się fiaskiem i po prostu zdążyły się znudzić. W dyskusji udowodnimy natomiast, że gry niezależne istniały dużo, dużo wcześniej niż World of Goo i pozachwycamy się najlepszymi tytułami. Przede wszystkim jednak, po subiektywnych ochach i achach, zadamy sobie niewygodne pytania i skrytykujemy zjawiska towarzyszące rozwojowi gier niezależnych. Ważniejsze od chóralnej fascynacji są dla nas przepychanki poglądów w dobrej atmosferze. W panelu udział wezmą mgr Maria Garda, podcasterzy Piotr Spychała i Dawid Maron, redaktorzy Jakub Wójcik i Jacek Głowacki, jak również znany z Electro Body Maciej Miąsik.

Ponadto przewidziane zostało miejsce na prezentacje niezależnych twórców oraz ich gier, a także konkurs na najlepszą grę niezależną PIXEL HEAVEN 2013. Nagrodą w Konkursie będzie statuetka serwisu 1ndiewolrd.com, a wyboru laureata dokona Jury w składzie: Jacek Głowacki (onet.pl, indietrendy.blog.pl), Konrad Hildebrand (były redaktor naczelny portalu Polygamia), Marcin M. Drews (PR Manager w Ten Square Games), Jakub Wójcik (redaktor naczelny portalu 1ndie World), Maciej Miąsik (one2tribe). Przewodniczącym jury jest Adrian Chmielarz (The Astronauts).

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu panelu dyskusyjnego „Indyki to, indyki tamto”

Wszelkie informacje na temat INDIE BASEMENT 2013 można znaleźć na stronie oficjalnej imprezy oraz na Facebooku.

Cała impreza odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca w warszawskim klubie Centralny Dom Qultury (CDQ) przy ul. Burakowskiej 12.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Leciwy już człowiek. Rocznik 76, XX wieku. Niektórzy mówią, że trzeba już złomować, ale się nie daje. Ciągle działa, dzięki swoim najlepszym cechom charakteru, czyli złośliwości i wyjątkowej wredocie. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Córka Oliwia, urodzona na początku 1999, syn Gabriel urodzony na początku 2008 roku, żona Żaneta...nie powiem kiedy urodzona...w każdym razie ma 18 lat (wartość prawdziwa niezależnie od tego kiedy to czytacie :P).

Komentarze