feat -Hama-Premium

Hama Premium z USB – stacja pogodowa

Model Premium od producenta Hama wyposażono w zegar, sterowany radiowym sygnałem czasowym DCF z automatyczną synchronizacją czasu z najbardziej precyzyjnym zegarem na świecie. Stacja pogody wskazuje na ekranie temperaturę i wilgotność powietrza na zewnątrz (zarówno na czujniku zewnętrznym jak i na głównym panelu) oraz w domu. Poinformuje nas też o fazach księżyca dla każdej doby – od nowiu do ubywającego księżyca. Jedną z bardziej oryginalnych funkcji jest alarm mrozowy w postaci wcześniejszej pobudki, gdy potrzebujemy przygotować auto do jazdy lub odśnieżenia (włączany jest w zakresie temperatur od -1 do +3 stopni Celsjusza). Może się też pochwalić wskaźnikiem trendu ciśnienia atmosferycznego z podziałem na rosnące, stałe i opadające.

new -Hama- Premium

Stacja pokaże nam również prognozę pogody, wyświetlając jeden z 6 symboli, przyporządkowanych do następujących warunków: słonecznie, lekkie zachmurzenie, pochmurnie, deszczowo, opady śniegu i sztorm. Z kolei specjalny wskaźnik komfortu zapozna nas ze stanem klimatu wewnątrz pomieszczenia w formie prostych 5 symboli, prezentując odpowiednio: uśmiechniętą, szczęśliwą, neutralną, smutną i bardzo niezadowoloną twarz. Nie zabrakło też dotykowego czujnika do wygodnej aktywacji podświetlenia ekranu i opcji drzemki.

new -Hama- Premium-1

Na kolorowym ekranie LCD wyświetli nam się aktualna data (dzień tygodnia, miesiąc, rok) z opcją przełączenia formatu czasu z 12 do 24-godzinnego. W sprzęt wbudowano też budzik. Natomiast zewnętrzny czujnik jest zasilania przez dwie baterie AA.

Strefę czasową można ustawić ręcznie, jeśli czas radia DCF różni się od naszej strefy czasowej. Wskaźnik barometryczny z ciśnieniem atmosferycznym pozwala na dokładne śledzenie zmian pogodowych. A dla poprawy czytelności producent przewidział możliwość regulacji podświetlenia ekranu w trybie ciągłym poprzez zasilacz sieciowy. Warto dodać, że stacja pogodowa dysponuje również złączem USB, dzięki czemu można naładować podpięte do niej urządzenia mobilne.

new -Hama- Premium-2

Sugerowana cena detaliczna stacji pogody Hama Premium z USB wynosi 269 zł. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy na stronie producenta www.hama.pl.

 

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze