test- Etui do tabletu 7''ART AB-101D

Etui do tabletu 7”ART AB-101D (Yellow) – test

Plusy:
+ design
+ proste użytkowanie
+ dwa kabelki
+ klawiaturka
+ regulacja blokady

Minusy:
- problem z ułożeniem kabli
- mała regulacja podstawki


Tablety wkradły się do naszego życia, dlatego liczba osób posiadających takie urządzenia wciąż rośnie, zaś na rynku pojawiają się różnego rodzaju akcesoria im dedykowane. Dostałem do testów etui — ART AB-101D (Yellow), przystosowane do ekranów 7”, które posiada małą klawiaturkę. Czy sprzęt ten jest wart uwagi? 

Nie byłem do końca przekonany, czy taki przedmiot jest ludziom w ogóle potrzebny. Przecież urządzenia z ekranem dotykowym, którego rozmiar wynosi siedem cali są tworzone tak, aby można je było trzymać w jeden ręce, a drugą wykonywać wszystkie operacje. Gdzie tu miejsce na sprzęt, który z platformy mobilnej zamienia nasz tablet w pewnego rodzaju stacjonarny, mini komputer? Przemysł zatoczył pewne koło i zamiast iść w kierunku jak najmniejszej ingerencji, ponownie dąży do usadzenia nas w jednym miejscu. Mnie osobiście taki stan rzeczy totalnie nie odpowiada, aczkolwiek nie mogę powiedzieć, iż taki rodzai etui to jakiś zły pomysł, wręcz przeciwnie. Po prostu produkt ten został zaprojektowany dla konkretnego odbiorcy, którym ja akurat nie jestem. Zatem, co w ogóle da wam taki przedmiot?

Etui do tabletu ART AB-101D

Klawiaturkę. To chyba największa zaleta tego etui, gdyż rozszerza możliwości tabletu do takiego stopnia, iż długie teksty lub wypowiedzi nie będą stanowić już problemu. Na rynku pojawiły się aplikacje typu Swype, gdzie wprowadzamy całe słowa, lecz to nigdy nie zastąpi tradycyjnej metody pisma cyfrowego. Tutaj ART AB-101D sprawdza się po prostu idealnie. Trzeba się tylko przyzwyczaić do nieco innego ułożenia klawiszy, ale nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Klawisze są responsywne i dobrze wypadają przy użytkowaniu. Pewną przeszkodą mogą się okazać nasze palce, gdyż osoby z większymi dłońmi będą naciskać nie jeden, a dwa przyciski. Zanim ktoś zaopatrzy się w taki gadżet, powinien się dobrze zastanowić i sprawdzić, czy taki rozmiar będzie mu odpowiadał, inaczej po krótkim czasie zrezygnuje, a zakup okaże się nietrafiony. Żeby móc korzystać z klawiaturki należy użyć jednego z dwóch dostępnych kabli: mini USB lub micro USB.

Etui do tabletu ART AB-101D -- kable

Wszystko zależy od tego jakie wejście posiada wasz tablet. Ich długość jest wystarczająca i nikt nie powinien mieć jakichkolwiek problemów, by podpiąć je jak należy. Gorzej natomiast z lokalizacją. Niby da się je wcisnąć w docelowe miejsce, ale i tak przy zamykaniu samego etui potrafią źle się ułożyć i trzeba trochę pokombinować. Ciężko tu znaleźć idealne rozwiązane, choć gdyby dało się całkowicie odłączyć kabelki od pokrowca, to wtedy po kłopocie. Tylko, gdzie wtedy mielibyśmy je trzymać? W kieszeni? Nie sądzę. Jest to jakiś pomysł, lecz także posiada swoje wady.

Całość zamyka się na magnes, więc nie ma możliwości, aby nasz tablet wypadł z niego wypadł. Etui posiada  cztery bolce, które odpowiadają za stabilną pozycję umieszczonego w nim tabletu. Jeden z nich jest ruchomy, gdyż urządzenia nie są sobie równe i mamy dzięki temu możliwość regulacji. Rozwiązanie dobre, bo siedmiocalowce potrafią mieć różnej wielkości obudowy i lepiej jest, gdy nie trzeba ich wpychać w takie blokady na siłę, a widziałem już takich, co próbowali. Na szczęście, tutaj takie sytuacje nie będą miały miejsca. ART AB-101D został wyposażony także w oparcie, dzięki czemu etui leży sobie na powierzchni pod odpowiednim kątem podobnie jak laptop. Szkoda natomiast, iż nie da się go za bardzo regulować, przez co jesteśmy skazani na jedno ułożenie. Osoby lubujące w oglądaniu filmów na tablecie będę w tym przypadku zadowolone, gdyż taki układ pozwala na przyjemne użytkowanie.

Etui do tabletu ART AB-101D -- podstawka

Urządzenie zostało wykonane z bardzo dobrych materiałów i dorównuje nawet tym, których wartość oscyluje w granicach 100zł. Styl wizualny w postaci specyficznej kratki nadaje temu etui charakterystyczny wygląd, a pojedyncze komponenty wydają się być wysokiej jakości. Miałem w rękach kilka takich przedmiotów i tutaj ART AB-101D bił je po prostu na głowę. Jeżeli chodzi o dobór kolorów, to już zależy od zainteresowanej osoby, czy mu będą odpowiadać. Mnie osobiście przypadły do gustu, gdyż nie mamy tutaj do czynienia z kolejnym jednolitym etui, których na rynku są setki tysięcy. Jeżeli przez przypadek zamoczycie ten sprzęt, to nic nie powinno się stać, aczkolwiek lepiej go po prostu wysuszyć, gdyż woda nie spłynie po nim. Nie ma tutaj skóry, tylko materiał, w który płyny będą wsiąkać. Po kilku dniowym użytkowaniu nie zauważyłem żadnych skaz, a za bardzo nie dbałem oto, aby nic mu się nie stało, więc testy w terenie zaliczył na piątkę z plusem.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 5/5
Wykonanie: 5/5
Dźwięk: --
Funkcje: 4/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4.5/5

PODSUMOWANIE:

ART AB-101D to porządny sprzęt, który spełnia swoją rolę. Został wykonany z solidnych materiałów, zaś jego ogólny wygląd przyciąga uwagę. Na tle innych tego typu urządzeń wypada naprawdę dobrze. Jeżeli lubicie dużo pisać, bądź oglądać filmy na tablecie, to testowane etui powinno wam się spodobać.

Komentarze