feat - dreamhack 2013 stockholm

DreamHack 2013 summer – Stockholm

Wczoraj i dzisiaj mamy okazję oglądać na żywo zmagania najlepszych na świecie graczy StarCrafta II w prestiżowym europejskim turnieju DreamHack, którego pierwsza w tym roku edycja odbywa się w Sztokholmie. Podobnie jak w poprzednim roku zmagania te są prowadzone w formacie otwartym (poza zaproszonymi graczami, każdy może zgłosić swój udział). Dzięki temu, w dniu wczorajszym mieliśmy niesamowitą ilość rozgrywek, oraz aż trzy fazy grupowe. news - dreamhack 2013 stockholm bracket 1Nasi krajowi reprezentanci: Grzegorz „MaNa” Komincz oraz Artur „Nerchio” Bloch dzielnie walczyli o wejście do dzisiejszej rundy pucharowej. MaNa niestety nie pokazał dobrej dyspozycji i odpadł już w fazie drugiej przegrywając swoją grupę wynikiem 1:2. Nerchio walczył do samego końca, jednak i to nie zagwarantowało mu wejścia do dzisiejszych finałów. W trzeciej fazie grupowej uległ swoim przeciwnikom, i z wynikami w grupie 0:2 (z SaSe), 2:1 (z ForGG), 1:2 (z TLO) odpadł z turnieju. Warto też dodać że rozgrywki nie obyły się bez pewnych niesportowych zachowań. Szczególnie dało się to odczuć w grupie Nerchia, gdzie SaSe oraz ForGG okazali się dość niemili w kierunku naszego zawodnika. Forma tych zachowań była na tyle niemiła, iż nie odważę się nawet jej przytaczać na łamach GGK. Jednak mamy nadzieję, że w kierunku graczy zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

W dniu dzisiejszym zaczynamy rozgrywki pucharowe. W puli nagród 175 tys szwedzkich koron (ok 21 tys. dolarów), a w drabince 16 zawodników (grafika po prawej). Zapraszamy do oglądania rozgrywek na żywo na naszej stronie. Chwilowo mamy pewne problemy techniczne z wystartowaniem polskiej relacji prowadzonej przez Michała „Zedda” Bogacza, dlatego przez moment udostępniamy Wam oficjalny stream w języku angielskim.

Zainteresowanych wynikami zapraszam na stronę BinaryBeast, gdzie można śledzić na żywo wszystkie „drabinki rozgrywek”.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Wielki fan rozrywki elektronicznej. Specjalność: e-sport, gry RPG oraz konsole spod znaku SONY. Na co dzień specjalista d/s produkcji eventowej oraz projektów IT.

Komentarze