nuno

Creative Nuno – test głośnika przenośnego

Plusy:
+ Wygląd
+ Duży zasięg bluetooth
+ Dobra (albo tylko dobra) jakość dźwięku (ale bardziej na plus)

Minusy:
- Wysoka cena
- Słaba bateria
- Brak gniazda na kartę MicroSD


Creative Nuno to nowy głośnik z końca 2016 roku. Czy więc mamy tutaj do czynienia z jakąś rewolucją? Czy czas przynosi nam jakieś odświeżenie i zmiany  w tego rodzaju sprzęcie?

Creative Nuno to głośnik nie wyróżniający się niczym od innych produktów na rynku. Ale to tylko pozory! Kiedy dostałem swój głośnik do recenzji i testów, pomyślałem sobie, że to kolejne proste urządzenie, które niczym specjalnym chce wybić się na tle konkurencji. Czy w takim razie nasz głośnik wyróżnia się czymś na rynku? Zacznę może od informacji podstawowych, które go nie wyróżniają, a wisienkę na torcie zostawię na koniec.

20161217_185149

Przenośny głośnik Nuno oferuję nam podłączenie do urządzeń z muzyką za pomocą standardowego wejścia typu jack 3,5mm oraz za pomocą protokołu Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate). Niby nie za wiele, ale czy trzeba nam więcej? Fakt, duży minus muszę dać za brak gniazda na kartę MicroSD, ale w trakcie testów i codziennego użytkowania jakoś nie odczułem potrzeby korzystania z takiej karty. Gorzej natomiast sprawa się miała, kiedy korzystałem z głośnika poza domem czy biurem – tutaj wręcz poszukiwałem tego gniazda licząc, że może je gdzieś przeoczyłem. Nuno zostały wyposażone w standardowe przyciski jak Play/Pauza, Następny/Poprzedni utwór, dwa przyciski do sterowania głośnością oraz, oczywiście, przełącznik znajdujący się w tylnej części głośnika do jego włączania lub wyłączania. W tylnej części znajdziemy także gniazdo MicroUSB, które, niestety, służy nam tylko i wyłącznie do ładowania.

20161217_185314

20161217_185304

Creative Nuno zostały zaopatrzone w baterię o pojemności 1050mAh, co daje nam, według producenta, czas pracy około 6h. W praktyce głośnik wyczerpał mi się się już po 4,5h godzinie ciągłego grania, przy poziomie muzyki około 80% wydajności głośnika. To bardzo mało i poczułem się lekko zawiedziony, ale z drugiej strony zaoferowany czas pracy jest wystarczający jak na jego zastosowanie, o którym opowiem w dalszej części.

A co z dźwiękiem? Jakość nie jest powalająca, ale sądziłem, że będzie gorsza. Brzmienie niskich tonów jak na rozmiar głośnika jest bardzo dobre – nic nie trzeszczy, nic nie charczy a głębię słyszy się bardzo wyraźnie. Wysokie tony daje się już odczuć w gorszej jakości, ale nadal są na poziomie lepszym od wystarczającego. Środkowe brzmienia sprawowały się także dobrze. Oczywiście musimy pamiętać, że jest to mały głośnik w cenie około 200 zł, więc nie wymagajmy zbyt wiele, ale podczas spontanicznego spotkania z przyjaciółmi nad wodą, czy na działce z pewnością zrobimy wrażenie na naszych znajomych.

20161217_185249

20161217_185233

Przejdźmy teraz do tego, czym przyciąga Nuno do siebie najbardziej. Oczywiście piszę o wyglądzie i prezentacji samego głośnika. Nuno, są wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości: z elementów drewna oraz elementów plastikowych. Górna oraz dolna część głośnika pokryta jest materiałem skóro-podobnym a wszystkie boczne ścianki rewelacyjnie pięknym materiałem z włókna bawełnianego, mieszanego z poliestrem. Ciężko to opisać słowami – zwykłe „jest piękny” mało tu wystarczy. Głośnik znakomicie prezentuje się w naszym otoczeniu, dodaje ducha do czasem pustego biurka czy wyróżnia się delikatnością na półce pomiędzy zdjęciami. Jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla kobiet ceniących sobie wygląd oraz dla firm poszukujących takiego rodzaju sprzętu na różne prezentacje. Słabsza bateria oraz mała ilość funkcji chowa się przy jego urodzie.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 5/5
Wykonanie: 4.5/5
Funkcje: 3/5
Stosunek ceny do jakości: 3/5
Ogólnie: 3,5/5

PODSUMOWANIE:

Creative Nuno to bardzo, bardzo ładnie wykonany przenośny głośnik bluetooth. Jeżeli zależy Wam na pięknie wyglądającym i stylowym głośniku, który idealnie wkomponuje się w wasze biurko, to będzie to strzał w dziesiątkę. Nuno z pewnością dodadzą swoim wyglądem trochę ciepła w domowe otoczenie. Ale jeżeli zależy Wam na jakości brzmienia i długości działania - to, niestety, Creative Nuno nie spełnia waszych wymagań. Ogólnie daję ocenę 3.5 na 5 możliwych punktów i podpowiem, że w cenie 220 zł znajdziecie na rynku lepsze propozycje. W tym polecane przeze mnie Creative Muvo 2, które są moim zdaniem produktem roku!

"Stay a while, and listen" - Deckard Cain

Komentarze