feat- xbox one zablokowany w polsce

Co z Xbox One w Polsce? Oficjalne stanowisko MS w sprawie sprowadzanych konsol.

Jak pisaliśmy wczoraj, gracze, którzy chcieliby obejść brak polskiej premiery Xbox One w 2013 roku, mogą mieć problemy z odpaleniem konsoli. Dziś dostaliśmy oficjalne stanowisko polskiego oddziału Microsoft.

Co nam powiedzieli? Czy konsola kupiona w Wielkiej Brytanii pod koniec listopada 2013 zadziała w polskim mieszkaniu, na koncie z UK (jak to robiło się drzewiej na X360)? Czy jest sens sprowadzania konsoli z „krajów uprzywilejowanych” w dniu światowej premiery? Oto odpowiedź MS na te wątpliwości:

Ogłosiliśmy, że Xbox One będzie dostępny na 21 rynkach w listopadzie tego roku oraz w dodatkowych krajach w 2014 r. Podobnie jak w branży muzycznej czy filmowej, gry oraz inna zawartość muszą być zgodne z prawem danego kraju zanim zostaną dopuszczone do legalnej sprzedaży – oznacza to, że gry będą działać w obszarach geograficznych, w których zostały dopuszczone do obrotu, podobnie jak ma to miejsce dziś w przypadku Xbox 360. Sama konsola nie jest ograniczona regionalnie, ale konto użytkownika Xbox LIVE, dodatkowa zawartość oraz aplikacje powiązane są z krajem zamieszkania.

Co to oznacza? Ni cholery nie wiem. Idealne powiedzenie wszystkiego i niczego jednocześnie. Ja chyba poczekam do polskiej premiery. A Wy?

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Leciwy już człowiek. Rocznik 76, XX wieku. Niektórzy mówią, że trzeba już złomować, ale się nie daje. Ciągle działa, dzięki swoim najlepszym cechom charakteru, czyli złośliwości i wyjątkowej wredocie. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Córka Oliwia, urodzona na początku 1999, syn Gabriel urodzony na początku 2008 roku, żona Żaneta...nie powiem kiedy urodzona...w każdym razie ma 18 lat (wartość prawdziwa niezależnie od tego kiedy to czytacie :P).

Komentarze