obrazek ztg

7. Zjazd Twórców Gier wraz z firmą Unity Technologies ogłasza konkurs.

7. Zjazd Twórców Gier razem z firmą Unity Technologies ogłasza konkurs, w którym główną nagrodą jest licencja silnika do gier Unity Pro (wartość 1500 USD). Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić wystąpienie, poświęcone interesującym zastosowaniom i rozwiązaniom technicznym możliwym do osiągnięcia w Unity. Inicjatywa ta ma na celu przyciągnąć uwagę młodych twórców do szukania alternatywnych ścieżek rozwoju i poszerzenia programu konferencji o unikalny element.

Propozycje wystąpień można zgłaszać do 25 września przez standardowy panel zgłoszeń prelegentów na stronie ZTG (mimo, że normalne zgłoszenia na konferencję kończą się 10 września), z zaznaczeniem ścieżki “nagroda Unity za najlepsze wystąpienie”. Podkreślmy, że prezentacje ograniczające się do przedstawienia gry stworzonej w Unity nie są wystarczające. Oczywiście, jeśli taka gra posłuży w wystąpieniu do ukazania efektu końcowego konkretnych prac, czy zastosowania autorskich rozwiązań w Unity, to naturalnie może być elementem wykładu.

Z nadesłanych wykładów wybranych zostanie maksymalnie pięć, które zostaną zaprezentowane na konferencji. Najlepszy a z nich otrzyma nagrodę, decyzją Jury pod przewodnictwem Joe Robbinsa z Unity, w skład którego wejdą też członkowie Rady Programowej ZTG. Wystąpienia mogą być zaplanowane na 20 lub 45 minut. W razie większej liczby zgłoszeń preferowane będą jednak krótsze.

W konkursie wygrywają wszyscy. Przede wszystkim wygrywają prelegenci oraz uczestnicy, którzy będą mieli możliwość wysłuchania merytorycznych wystąpień o pracy z Unity. Co więcej, wykładowcy mają szansę zdobyć użyteczną nagrodę, która pomoże im w dalszej pracy nad tworzeniem gier. A każdy, kto posiada przynajmniej podstawowe doświadczenie z Unity, może spróbować swoich sił – na ZTG jest miejsce zarówno na zaawansowane wykłady dla doświadczonych ludzi z branży, jak i wprowadzające wystąpienia dla początkujących twórców.

Popularność silnika Unity w Polsce i na świecie jest najlepszym dowodem na to, że taki konkurs będzie atrakcyjnym elementem programu ZTG, którym zainteresować mogą się zarówno entuzjaści, jak i profesjonaliści. Jednocześnie Unity Technologies będzie mocno akcentować swoją obecnością na ZTG to, że Polski rynek jest dla nich ważny.

Poza wsparciem tego konkursu, Unity zostało sponsorem konferencji. Zaprezentują się ze stoiskiem, adresowanym do twórców gier, ale także wzmocnią merytoryczny program ZTG wykładem jednego z swoich technicznych ewangelistów.

Kolejne konkursy ogłosimy wkrótce.

________________

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Kobieta pół-informatyk. Wielka fanka gier od Blizzarda, a w szczególności StarCraft'a. Wiecznie bujająca w obłokach i pełna temperamentu. Cała Klaudia.

Komentarze