obrazek ztg

7. Zjazd Twórców Gier – Kto i o czym opowie tym razem?

Kto uważnie śledzi fanpage ZTG na Facebooku lub jego profil na Twitterze ten wie, że Komitet Organizacyjny nie próżnuje. 7. Zjazd Twórców Gier odbędzie się już za miesiąc, 25-26 października, podczas targów Poznań Game Arena. Zjazd Twórców Gier znajdziecie tradycyjnie w pawilonie 14 MTP.

 

W przeciągu ostatniego miesiąca do grona zapowiedzianych prelegentów dołączyło aż dziewiętnastu kolejnych. Poniżej ujawniamy tematy prezentacji niektórych z nich.

 

prelegenci_29wrz14

 

Lee StottTechnical Evangelist Microsoftu przedstawi jak łatwo jest dzisiaj wejść z własną grą na Xbox One. Zaprezentuje jak wyglądał program ID@Xbox w ostatnim roku, w tym showcase developerów w tym programie i tytuły jakie pojawią się na Xbox One. Przedstawi też co czyni prostszym proces self-publishingu, w tym wprowadzane nowe narzędzia i wsparcie dla indie developerów.

 

Bartłomiej Zass, również Technical Evangelist MS. Zaprezentuje Universal Apps jako nowy model pisania aplikacji i gier dla telefonów Windows Phone i tabletów z Windows 8.1.

 

Dajana Dimovska CEO i producent w KnapNok Games podzieli się wiedzą o projektowaniu gameplayu i interakcji na nowe platformy i interfejsy oraz multiplayera, gdzie gracze muszą się komunikować, patrzeć na siebie, dotykać się. Wykład będzie w większości oparty na Affordable Space Adventures, tworzoną dla Wii U grą stealth puzzle, powstającą we współpracy z Nifflasem.

 

Jens Kühlers z Google przedstawi zagadnienie in-game analytics: jak łatwo wystartować, przykłady, co można z tym osiągnąć, zahaczy także o zagadnienia Big Data, a dla użytkowników zaawansowanych w tym obszarze ciekawe mogą się okazać informacje dokąd Google zmierza z tymi swoimi rozwiązaniami.

 

Zuraida Buter  jest współzałożycielką Playful Arts Festival, kuratorką kultury w Zo-ii, oraz Executive Director Global Game Jam. Opowie ona o przesuwaniu granic medium gier. Dowiemy się jak konkretne osoby, wydarzenia i grupy przyczyniły się do nowatorskich rozwiązań z zakresu interfejsów fizycznych, kontrolerów i projektowania doświadczeń płynących z gier.

 

Wolf Lang współzałożyciel start-upa THREAKS gdzie odpowiada za marketing, rozwój biznesu, etc. Wygłosi on szczery wykład na temat finansowych zalet i wad założenia własnego niezależnego studia: „How to be Indie and not go bankrupt”.

 

Jana Reinhardt i Friedricha Hanischa z Rat King Entertainment zjedli zęby na zagadkach (puzzles). Opowiedzą o tych wybitnych i nijakich, tym jak potrafią one rozbudzić wyobraźnię gracza jak i o tym jak ich błędna interpretacja wprowadza sztuczność do sterylnego świata gier. Wszystko poparte dziesiątkami przykładów.

 

Daniel Vávra współzałożyciel i dyrektor kreatywny w Warhorse Studios. Współtworzył pierwszą Mafię, a obecnie pracuje przy Kingdom Come: Deliverance, jednym z większych sukcesów na Kickstarterze, wcześniej za ideę trzymania się prawdy historycznej odrzuconym przez wszystkich wydawców. Jak zebrać prawie 400% założonego celu? Jak udało im się zmieścić w pierwszej 15stce najwyżej ufundowanych gier na Kickstarterze? Dungeons & No Dragons!

 

W ramach 7. Zjazdu Twórców Gier zgłoszono ponad 130 wykładów, które podlegają ocenie rady programowej pod kierownictwem Macieja Miąsika oraz rady naukowej pod przewodnictwem prof. Macieja Drozdowskiego. W skład tych rad wchodzą między innymi: Marcin Drews – polski publicysta, Marcin Przybyłowicz – autor muzyki do 2 i 3 odsłony gry komputerowej Wiedźmin, prof. Espen Aarseth – wybitny światowej sławy skandynawski ludolog. Pełną listę nazwisk można znaleźć w dziale „rady i komitety”.

 

W tym roku Zjazd Twórców Gier został doceniony poprzez Ministerstwo Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to szczególne wyróżnienie, podkreślające kluczową pozycję ZTG pośród krajowych konferencji naukowych oraz jako promotora rodzimego przemysłu growego. Zjazd znalazł się również pod patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Badania Gier oraz wyższych rangą przedstawicieli Politechniki Poznańskiej – JM Rektora prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz Dziekana Wydziału Informatyki dr hab. inż., prof. nadzw. Jerzego Nawrockiego.

 

Pod adres e-mail kontakt@ztg.pl trafiało wiele pytań związanych z 7. Zjazdem Twórców Gier. Teraz wystarczy odwiedzić stronę internetową ZTG i dział FAQ, pod zakładką „informacje”, aby znaleźć odpowiedź na te zadawane najczęściej.

 

Przypominamy, że jeszcze kilkakrotnie będzie można wygrać wejściówkę PGA VIP Day – następny konkurs zostanie przeprowadzony na dniach na Facebooku ZTG.

 

Organizatorami Zjazdu Twórców Gier są: Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, Ruch Projektantów Gier, Fanotherpg, Polish Invasion. Wydarzenie posiada również swoich ambasadorów, wśród których znajdują się obecnie Sos Sosowski, Marek Czerniak, Michael Liebe i Julie Heyde.

 

#DlaczegoWarto być na 7. ZTG? Koniecznie odwiedźcie pawilon 14, podczas trwania targów Poznań Game Arena 2014, spotkajcie wyjątkowych gości oraz prelegentów i przekonacie się sami. Do zobaczenia w październiku!

 

Więcej:

Strona internetowa Zjazdu Twórców Gier

Facebook Zjazdu Twórców Gier

Twitter Zjazdu Twórców Gier PL

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Kobieta pół-informatyk. Wielka fanka gier od Blizzarda, a w szczególności StarCraft'a. Wiecznie bujająca w obłokach i pełna temperamentu. Cała Klaudia.

Komentarze