feat -Frostpunk-On-the-Edge

Zobacz w akcji trzeci dodatek do Frostpunka – Na Krawędzi

Na Krawędzi porusza tematykę zaufania i lojalności. Jako lider nowo utworzonego obozu – ulokowanego obok okrytego po Wielkiej Burzy wojskowego magazynu – jesteś trzymany na smyczy Nowego Londynu i zmuszony transportować do centrali wszystkie cenne znaleziska. A także polegać na deficytowych dostawach żywności i prawach, które ustalają dla waszego obozu nadzorcy. To jak spacer po cienkim lodzie – każda decyzja jest niewiadomą i niesie za sobą potencjalne ryzyko. Ale gdy tylko twoi zwiadowcy odkryją alternatywne źródło pożywienia, możesz zacząć myśleć o przetrwaniu na własną rękę…

Kolejne znalezisko to jeszcze większy przełom – wokół są inne obozy skłonne do współpracy. Kiedy uda ci się zdobyć ich lojalność, wyznaczyć szlaki handlowe z nowymi sojusznikami i odzyskać kontrolę nad własną Księgą Praw, być może uda ci się też utworzyć silną i niezależną unię i zrzucić jarzmo Nowego Londynu. I kto wie, może któregoś dnia dumne miasto poprosi Ciebie o pomoc?

Budowanie od podstaw nowej społeczności wiąże się z szeregiem trudności. Konfrontacja z Nowym Londynem, a także rozprawienie się z innymi osadami, wystawi na próbę twoje umiejętności dyplomatyczne, ale nie możesz zapomnieć, że na dłuższą metę Frostpunk polega na przetrwaniu. Na jakie kompromisy zgodzisz się, by osiągnąć ostateczny cel?

new -Frostpunk-On-the-Edge

Najważniejsze cechy dodatku Na Krawędzi:

 • Wybierz rozejm – czy inne społeczności są godne zaufania? Czy powinieneś szanować ich sposoby na przetrwania, czy kazać im naginać się do własnych zasad?
 • Ustanów gospodarczą unię z innymi placówkami, korzystając z bazy transportowej
 • Pomóż rozwijać inne osady i spełniaj ich prośby
 • Twórz bezpieczne trasy na pustkowiu i wymieniaj nadwyżki zasobów na te, których ci brakuje
 • Odkryj 16 zupełnie nowych obszarów i wróć do niektórych starych miejsc i poznaj ich los po Wielkiej Burzy
 • Komunikuj się z innymi społecznościami dzięki nowemu interfejsowi w budynku administracyjnym
 • Postaraj się przeżyć bez kontroli nad Księgą Praw
 • Nowe mechaniki dostępne w trybie nieskończonym

new -Frostpunk-On-the-Edge-1

Na Krawędzi to trzecie i ostatnie rozszerzenie do gry Frostpunk. Poprzedziły ją Szczeliny, w których gracze musieli zbudować miasto na mapie z grupę zawierających różne zasoby wysp oraz prequel fabularny – Ostatnia Jesień, skupiający się na zadaniu zbudowaniu ikonicznego Generatora. Rozszerzenia są dostępne w ramach Przepustki Sezonowej Frostpunk, która na polskim rynku jest dostępna w pudełkowym wydaniu dystrybuowanym przez firmę Cenega. Przepustka Sezonowa jest również częścią wydania Frostpunk: Edycja Gry Roku, które zawiera:

 • Podstawową wersję gry Frostpunk (na płycie DVD)
 • Season Pass zawierający 3 dodatki
 • New London – The Art of Frostpunk – 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie ze złoceniami
 • Ścieżkę dźwiękową z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej)

 

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze