TwitchTV

YouTube zakupi twitch.tv?

W sieci pojawiło się mnóstwo plotek, że już w tym tygodniu YouTube, czyli w zasadzie Google, ogłosi przejęcie serwisu twitch.tv. Wieść niesie, że gigant zapłaci za serwis do streamowania okrągły miliard dolarów.

Z jednej strony to dobra wiadomość: widać, że branża rozrywki elektronicznej jest dostrzegana w szerokim świecie i, co chyba ważniejsze, doceniana. W końcu miliard baksów to całkiem przyzwoity wynik. Przy takiej kwocie można też mieć nadzieję na różnego rodzaju inwestycję w infrastrukturę serwerową, a tym samym poprawę jakości streamów.

Z drugiej strony mamy niesławny system zarządzania prawami autorskimi, który zaprezentowało nam YouTube. Dalej także reklamy oraz kontrolę zawartości, a także większą integrację z Google Plus. Na tym nie koniec, bo przecież twitch.tv posiada własny model subskrybcji, co może spowodować pewne problemy. Na koniec zaś pozostaje spojrzeć i zastanowić się nad ogólną pozycją pozycją Google w sieci, jej rozrostem, coraz większą dominacją i monopolizacją rynku. twitch.tv był świetnym portalem niezależnym, co prawda z pewnymi problemami i usterkami, ale realizowanym przez pasjonatów. Teraz to wszystko może się zmienić.

Oficjalna wiadomość pojawi się zapewne w nadchodzącym tygodniu i wtedy też poznamy plany Google związane z przyszłością twitch.tv.a

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze