feat -Trust-GXT-313-Nero-Illuminated

Trust GXT 313 Nero Illuminated – test

Plusy:
- lekka konstrukcja
- solidne wykonanie

Minusy:
- standardowe przetworniki


Trust GXT 313 Nero Illuminated to kolejny zestaw słuchawkowy od holenderskiego producenta, jaki trafił do naszej redakcji.
test -Trust-GXT-313-Nero-Illuminated

Cenię sobie produkty tej firmy. Zawsze dostaję za bardzo rozsądną cenę przynajmniej rozsądną jakość. Tym razem jest podobnie, ale przy cenie niewiele powyżej stu złotych nawet od firmy Trust cudów nie należy oczekiwać. Oczywiście wciąż stosunek ceny do jakości jest świetny, ale Trust GXT 313 Nero Illuminated to po prostu porządny zestaw słuchawkowy, ale nawet w ramach oferty tego producenta znajdziemy znacznie lepsze rozwiązania. Po prostu wykorzystano tu bardzo podstawowe przetworniki i nieco lepszy niż podstawowy mikrofon, ale dalej nie oferujący zaawansowanych funkcji takich jak redukcja szumów.
test -Trust-GXT-313-Nero-Illuminated-1

Od strony wzornictwa w Trust GXT 313 Nero Illuminated naprawdę nie ma co narzekać. producent ponownie uderzył w motywy znane ze starych filmów SF i klasycznych gier z tego gatunku. Na uwagę zasługują zwłaszcza atrapy, służące za chłodzenie przetworników. Futurystycznie zaprojektowane, podświetlone czerwonymi diodami LED, przywodzą na myśl sprzęt za grube setki złotych. Przy okazji zapewniają całości nieco wentylacji, której nie ma od drugiej strony, bo do osłony poduszek wykorzystano standardowe, skóropodobne, nieprzepuszczające powietrza tworzywo. Pałąk jest oczywiście regulowany i wystarczająco elastyczny, by dopasować się do każdej głowy. Dodatkowo wyposażono go w górną poduszkę, współgrająca kolorem ze wspomnianym wcześniej podświetleniem.
test -Trust-GXT-313-Nero-Illuminated-2

Mikrofon znajduje się w solidnej, kanciastej plastikowej obudowie (co bardzo współgra z resztą projektu) i częściowo chowa się w konstrukcji słuchawki. Wykorzystane materiały wyglądają solidnie, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę niską cenę. Miła dla głowy jest też niewielka masa zestawu. Na oplot przewodu w Trust GXT 313 Nero Illuminated producent się nie zdecydował, ale nie zrezygnował z bardzo praktycznego panelu kontrolnego. W odpowiednim miejscu przewodu możemy regulować głośność i aktywować mikrofon.
test -Trust-GXT-313-Nero-Illuminated-3

Grając jesteśmy całkiem znośnie izolowani od otoczenia, skóropodobna osłona poduszek robi swoje. Jak każde typowe przetworniki wykorzystywane w słuchawkach dla graczy, te również podbijają dźwięki kluczowe dla rozgrywki z lekką stratą dla basów.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 4/5
Wykonanie: 4/5
Funkcje: 3/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4/5

PODSUMOWANIE:

Tanio i dobrze, ale zapomnijmy o wygórowanych oczekiwaniach.

Komentarze