test_mysz_tracer_gamezone_oblivion_avago_9800_ggk_feat

Tracer Gamezone Oblivion Avago 9800 — test myszy

Plusy:
+ Sensor Avago 9800
+ Cena
+ Jakość wykonania
+ Oprogramowanie Gamezone - możliwość personalizacji myszy
+ 8 programowalnych przycisków
+ Obsługa makr na każdym przycisku - również na scrollu

Minusy:
- Niska waga i brak możliwości dociążenia - 195 Gram
- Wyważenie mogłoby być lepsze
- Tylko dla praworęcznych
- Pomimo jakości wykonania, wygląd oświetlenia LED może nie trafiać w gusta


Stosunkowo niedawno Tracer wprowadził do swojej oferty dwie myszki zaopatrzone w sensory szanowanej przez środowisko gamingowe firmy Avago. Chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z  obcowania z  TRACER GAMEZONE OBLIVION AVAGO 9800, będącej urządzeniem aspirującym do tytułu tych z wyższej półki oraz skierowanym przez producenta bezpośrednio do graczy – zarówno rozgrywek towarzyskich, jak i bardziej profesjonalnych. Propozycja zdaje się trafiać w użytkowników oczekujących wysokiej jakości podzespołów, aczkolwiek o mniej zasobnych portfelach.

test_mysz_tracer_gamezone_oblivion_avago_9800_ggk_2

Wygląd/Wykonanie/Użytkowanie

Jeszcze w pudełku mysz przykuwa uwagę. Producent zdecydował się na połączenie czarnej gumy z czerwonymi wstawkami i oświetleniem LED, którego kolor można dowolnie konfigurować. Na pierwszy rzut oka gryzoń prezentuje się przyzwoicie, choć, według mnie, producent popełnił jeden dość zasadniczy błąd. Mam na myśli napis Gamezone znajdujący się w tylnej części urządzenia. Jest on domyślnie podświetlany z resztą LEDowych wstawek i może być wyłączony, ale tylko razem z nimi. W moim estetycznym odczuciu jest to element niedopasowany, obniżający odbiór estetyczny całego urządzenia. Kolor oraz natężenie oświetlenia diod LED można kontrolować za pomocą oprogramowania Gamezone. Niestety, producent nie umożliwił zmiany kolorów poszczególnych diod. Pomijając świecący napis, diody znalazły miejsca w kółku oraz w detalach na środku myszki – składający się z przecinającej gryzonia linii oraz zbioru wgłębień. Mysz jest dobrze wyprofilowana i przyjemnie leży w ręce. Po lewej stronie pod kciukiem znajdziemy dwa przyciski (wstecz, wprzód), które sprawdzą się wyśmienicie również przy przeglądaniu stron, znacząco podnosząc komfort. Ostatni detal został umieszczony nad ledowym napisem i uzupełnia go o logo serii produktów Game Zone.

Gryzoń pokryty jest przyjemną w dotyku matową gumową powłoką, która, dzięki swojej miękkości, idealnie osadza się dłoni i powoduje że mysz pozostaje w ręce nawet przy bardzo gwałtownych ruchach. Niestety, w związku z kiepskim wyważeniem i niską wagą właściwą Oblivion może sprawiać wrażenie konstrukcji typowo budżetowej, którą do końca nie jest. Kabel o długości 1.7 metra został opleciony, początkowo odniosłem wrażenie, że był odrobinę zbyt sztywny, niemniej wraz z użytkowaniem problem powoli znika.

test_mysz_tracer_gamezone_oblivion_avago_9800_ggk_1

Ślizgacze wykonane są z teflonu i sprawują się znakomicie, ślizg jest niezwykle płynny. Mysz posiada sensor laserowy Avago 9800 o rozdzielczości maksymalnej DPI 8200, co jest bardzo wysokim wynikiem i zadowoli każdego maniaka prędkości. Oblivion może się również pochwalić wysokością pooling rate aż na poziomie 1000 Hz, co zapewnia zarejestrowanie praktycznie każdego, najmniejszego ruchu urządzenia.

Gryzoń testowany był w grach Doom, Quake Live, CS:GO, Portal 2 oraz Pillars of Eternity. We wszystkie gry grało się bardzo przyjemnie, a najlepsze doznania w moim osobistym przypadku uzyskałem przy ustawieniu DPI na 2500 oraz przyspieszenia na poziom 4 z 10 . Podczas grania, niestety, delikatnie dokuczała mi waga urządzenia, które ciężko się wyczuwa – trzeba się przyzwyczaić do tak lekkiego gryzonia. Odniosłem wrażenie, że potrzebowałem w związku z tym odrobinę więcej czasu niż zwykle, aby w pełni wykorzystać potencjał i precyzję zaszytą w sensorach Avago. Gdy już nabierzemy pewności w użytkowaniu, gra się wyśmienicie. Zarówno w bardzo szybkie FPS, jak i gry, gdzie szybkość reakcji nie jest aż tak ważna. Gra się po prostu bardzo przyjemnie i pewnie (po wspomnianym przyzwyczajeniu).

test_mysz_tracer_gamezone_oblivion_avago_9800_ggk_3

Funkcje

Zaawansowana konfiguracja myszki odbywa się za pomocą stworzonego przez Tracer oprogramowania Gamez Zone. Przy pierwszy uruchomieniu naszym oczom ukazuje się panel zarządzania przyciskami. Tutaj czeka nas bardzo miłe zaskoczenie. Każdy z przycisków jest osobno programowalny. Mało tego! Każdy przycisk bądź scroll może mieć przypisane makro, co znacząco rozszerza zastosowanie i możliwość personalizacji urządzenia. Oprogramowanie producenta umożliwia zapisanie do 4 profili wszystkich ustawień oraz na stworzenie osobnego profilu dla każdej osobnej aplikacji uruchamianego razem z nią.

test_mysz_tracer_gamezone_oblivion_avago_9800_ggk_4

Następna zakładka, czyli „Performance”, zawiera ustawienia rozdzielczości sensora, akceleracji oraz częstotliwości próbkowania. W sekcji rozdzielczości DPI możemy wybrać jedno z 6-ciu predefiniowanych ustawień lub ustawić ją ręcznie, jak i również osobno, dla każdej z osi. Mysz posiada 10 poziomów akceleracji oraz 4 predefiniowane pooling rate – które również można zmienić za pomocą przełącznika na spodzie urządzenia. Znajduje się tam również przełącznik akceleracji, aczkolwiek wachlarz wyboru kurczy się do mocnej, średniej oraz wyłączonej akceleracji.

Trzecia i ostatnia zakładka zawiera stronę konfiguracji koloru oświetlenia LED, oraz jego specyficznego zachowania. Niestety, napotkałem na pewien problem podczas próby wyboru koloru, przy próbie ustawienia konkretnego koloru oświetlenia uruchamia się tryb przejścia przez wszystkie możliwe zamiast wybranego jednolitego koloru. Jedyny jednolity kolor, jaki w moim przypadku zadziałał, to domyślny zielony. Zakładka daje nam również możliwość zmiany natężenia oświetlenia, jak i prędkości jego wygaszania i zapalania.

test_mysz_tracer_gamezone_oblivion_avago_9800_ggk_5

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd : 3/5
Wykonanie : 4/5
Użytkowanie : 3.5/5
Funkcje : 4/5
Ogólnie : 3.5/5

PODSUMOWANIE:

Tracer zaatakował z dość dużą siłą, głównie dzięki wykorzystaniu bardzo dobrego sensora. Niestety, można było lepiej dopracować konstrukcję od strony estetycznej, jak i lepiej ją wyważyć. Niemniej jest to wyśmienita pozycja za tą cenę, a jeśli dodamy do tego olbrzymie możliwości konfiguracji - zdecydowanie godna polecenia.

Komentarze