test_trust_gaming_mouse_gxt_177_ggk_test_gildia

Testy myszy Trust Gaming Mouse GXT 177

Plusy:
+ bardzo precyzyjna
+ symetryczna (oburęczna)
+ antypoślizgowe wykonanie całej myszki
+ programowalne przyciski z obu stron
+ programowalne podświetlenie
+ programowalne profile DPI
+ dobra cena tylko dla gracza

Minusy:
- zatłuszczenia od palców pojawiają się szybko i ciężko je usunąć
- wąska, źle leży w szerokiej dłoni
- trudna w czyszczeniu


Choć nie jestem od kilku lat zwolennikiem konkretnego rozwiązania technologicznego myszy, postanowiłem za namową kolegi przetestować dla Was to kolorowe cudeńko. Bez dalszej zwłoki oto i ona: Trust GXT 177.

SONY DSC

Firma Trust International B.V. przedstawia nowy produkt z linii Trust Gaming: myszkę dla profesjonalnych graczy Trust GXT 177. Została ona wyposażona w precyzyjny laserowy sensor o czułości do 14 400 DPI oraz zmienne podświetlenie w obudowie, które jest oczywiście tylko ładnym dodatkiem.

SONY DSC

Pierwsze wrażenia

Mysz przychodzi do nas w wygodnym do otwarcia opakowaniu, jest to wysuwana z boku kartonowa szuflada z wyściółka gąbkową dopasowaną do myszy oraz kabla, wyciągamy i używamy. Jest to dla mnie jest plus, ponieważ zajmie to zniecierpliwionym prezentu kilka sekund bez uszkadzania opakowania oraz produktu. Pierwsze wrażenie po ułożeniu ręki było przyjemne, tekstura tworzywa nie pozwala dłoni na przesunięcie na całej powierzchni, mimo przyzwyczajenia do mojej myszy temu aspektowi nie mam nic do zarzucenia. Po pierwszych godzinach intensywnego testowania w popularną grę FPS dostrzegłem plamy od palców na obu przyciskach, które, niestety, nie tak łatwo chcą się usunąć. Jest to poważny i duży minus ponieważ będziemy chcieli jej używać miesiącami, a może latami, a brudasów nikt nie lubi.

SONY DSC

Czas na trochę danych technicznych, jak przecież poznać czy nasza mysz jest lepsza lub gorsza:

  • interfejs/kabel USB 2.0 o długości 180 cm
  • liczba przycisków 8 (programowalne z możliwością użycia makr)
  • czujnik laserowy A9800 o czułości od 100 do 14 400 DPI
  • przyśpieszenie 30G, do 381cm na sekundę
  • wielkość: 130x70x41mm
  • masa 101g
  • symetryczna
  • podświetlenie RGB 16.8 miliona kolorów
  • własna pamięć (na zapisanie do 5 profili konfiguracji)
  • 2 lata gwarancji producenta (na opakowaniu jednak widnieje 3 lata gwarancji, ktoś się pomylił?)

Jak już wspomniałem mysz jest symetryczna, a więc posiada dodatkowe 2 przyciski po obu stronach, niestety, tylko z jednej strony są one wygodne w dostępie, pozostałe dwa z drugiej są prawie nieosiągalne, przez co wymagają wyłączenia w konfiguracji, aby przypadkiem ich nie użyć. Jest to cena posiadania myszy uniwersalnej, symetrycznej z przeznaczeniem dla osób prawo- i leworęcznych. Dla mnie dodatkowo na dzień dobry rzuciło się w oczy zbyt mocne podświetlenie myszy, ale szybkie pobranie oprogramowania ze strony producenta i zmiana nasycenia barwy w ustawieniach poprawiły komfort dalszego testowania.

SONY DSC

Testy

Mysz przeszła ze mną trening na arenach gier znanej mroźnej firmy na literę „B”, ale i nie tylko, liczyłem się oczywiście ze spadkiem mojej precyzyjności z tytułu krótkiego posiadania, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne po wstępnej adaptacji do tego produktu. Na wstępie brak dostępu do części przycisków z racji symetryczności myszy oraz domyślny zbyt intensywny dla mnie kolor podświetlenia bocznego. Zatem jeśli jesteśmy dobrym graczem umiejącym się skutecznie wspierać klawiaturą podczas gry, dwa dodatkowe przyciski są całkowicie wystarczające podczas każdej gry. Mysz dobrze sprawdza się na podkładkach standardowych, materiałowych oraz drewnie. Dodatkowo możliwość stworzenia idealnych dla nas profili myszy pod konkretną grę dając pełną przyjemność z użytkowania oraz grania w nasze ulubione tytuły. Niestety, pomimo wielu plusów musimy uważać na kabel, długi na 180 cm, wykonany standardowo bez większego zabezpieczenia z rzepem do związania, na pewno się nie poplącze. Mimo to miło byłoby zobaczyć porządny splot chroniący przewód, godny myszy dla profesjonalnego gracza. Na koniec ważny atut, jakim jest pamięć wewnętrzna. Producent przewidział dla nas niespodziankę, jaką jest mobilność naszych ustawień. Teraz możemy zabrać mysz do pracy, szkoły czy kolegi, zainstalować oprogramowanie ze strony producenta, wybrać profil zapisany w niej samej i używać myszy tak samo w każdym miejscu bez konieczności ponownej konfiguracji oraz personalizacji pod siebie lub grę.

SONY DSC

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd 5/5
Wykonanie 4/5
Funkcje 5/5
Stosunek ceny do jakości 4.5/5
Ogólna 4.5/5

PODSUMOWANIE:

Pomimo kilku wad, uważam że ten produkt znajdzie wielu zadowolonych użytkowników, cieszących się nowymi osiągnięciami w grach dzięki tej myszy. Dzięki symetrycznej budowie ucieszy graczy prawo i często zaniedbanych leworęcznych, dodatkowo każdy fan FPS czy MOBA będzie rad z posiadania tak precyzyjnego narzędzia do gry. Mysz posiada przystępną cenę do jakości, a w tym przypadku przede wszystkim precyzyjności ponieważ ona jest najważniejszym elementem. Bardzo duży komfort daje dodatkowo wbudowana pamięć dzięki której możemy zmieniać urządzenia na których jej używamy nie tracąc naszych preferencji.

Komentarze