test -roccat-renga

Test słuchawek Roccat Renga

Plusy:
+ ciekawa stylistyka
+ niewielka masa
+ rozsądna cena

Minusy:
- raczej delikatna konstrukcja
- brak dobrych basów


Słuchawki nie były dotąd mocną częścią oferty firmy Roccat. Niemiecki producent eksperymentował z kilkoma nie najgorszymi modelami, ale zdecydowanie ustępował na tym polu konkurencji. Headset Roccat Renga może nieco zmienić sytuację i stać się pierwszym popularniejszym modelem tej marki.

renga_ggk_test_roccat_gildia_1

Przede wszystkim model Roccat Renga wpisuje się w aktualny trend projektowania słuchawek dla graczy mających aspiracje do bycia profesjonalistami: są lekkie. Cały zestaw waży raptem 210 gram, a na dodatek ma dobrze przemyślaną konstrukcję pałąka oraz samych muszli. W efekcie headset jest lekki i dobrze dopasowany, dzięki czemu nie odczuwa się go zbytnio nawet przy dłuższym graniu. Niestety, coś za coś. Ażurowe nauszniki co prawda świetnie odprowadzają ciepło z gąbek, ale zarazem są raczej podatne na uszkodzenia. Nie tłumią też siłą rzeczy dźwięków z otoczenia tak jak pełne – w połączeniu z miękkimi, ale niezbyt grubymi, gąbkami sprawia to, iż ciężko się za pomocą Roccat Renga odizolować od bodźców zewnętrznych. Inna sprawa, ze pomimo zapewnień o studyjnej jakości dźwięku są to jednak słuchawki dla graczy. Czyli tradycyjnie stawiają na jak najlepszą akustykę, a zaniedbują bas. Dźwięki otoczenia nie są tu kluczowe, to nie sprzęt dla melomanów.

renga_ggk_test_roccat_gildia_3

Nie bez znaczenia jest też cena. Jak na jakość materiałów i ogólne możliwości okazuje się być zaskakująco niewygórowana, bo nie przekracza 200 złotych. Cieszy też długi, mierzący 2,5 metra, solidnie wykonany przewód, zakończony podwójnym zestawem wtyków 3,5 mm. Kolejnym miłym akcentem jest dodana przez producenta przejściówka na pojedynczy wtyk 3,5 mm. Roccat Renga dobrze współpracuje zarówno z PC, jak i PS4 oraz urządzeniami mobilnymi. Mikrofon działa nieźle, ale sama jego konstrukcja już mniej zachwyca. Jest raczej spory i porusza się tylko wertykalnie – a po pełnym odsunięciu w górę wciąż pozostaje gdzieś w polu widzenia. Na przewodzie znajduje się regulacja głośności i przełącznik wyciszający mikrofon.

renga_ggk_test_roccat_gildia_2

Od strony stylistycznej Roccat Rengato perełka, a nietypowe rozwiązania połączeń elementów uzupełniają dynamiczny, futurystyczny wygląd. Jeśli szukacie headsetu na długie, wielogodzinne rozgrywki, warto rozważyć zakup tego modelu. Przy okazji producent dostanie sygnał, że wybrał właściwą drogę, jeśli idzie o segment słuchawek.

renga_ggk_test_roccat_gildia_5

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 5/5
Wykonanie: 4/5
Funkcje: 4/5
Stosunek ceny do jakości: 5/5
Ogólnie: 4,5 /5

PODSUMOWANIE:

Interesująca alternatywa dla bardziej znanych, zwykle droższych modeli konkurencji.

Komentarze