feat -sword-coast-legends

Sword Coast Legends wykorzysta Dungeons & Dragons w rewolucyjny sposób

Niezależne studio n-Space połączyło siły z Digital Extremes i ujawniło swój projekt Sword Coast Legends, klasyczną grę RPG na pecety opartą o system Dungeons & Dragons i osadzoną w słynnym uniwersum Zapomnianych Krain (ang. Forgotten Realms) od Wizards of the Coast.

Sword Coast Legends zaoferuje graczom nowy sposób przeżywania rozgrywek opartych na sprawdzonym systemie D&D, poprzez doświadczenie autentycznej sesji, prowadzonej przez mistrza gry. Na potrzeby Sword Coast Legends stworzono zupełnie nowy model rozgrywki pozwalający na wcielenie się w Mistrza Gry w czasie rzeczywistym i tym samym kształtowania przygody oraz wpływania na graczy wedle swojego scenariusza i pomysłu. Tryb Mistrza Gry nie będzie skupiał się na rywalizacji typowej dla trybów 4 v 1 – mistrzowie gry nie będą wyłącznie rzucać wyzwań drużynom. Jeśli sobie tego zażyczą, będą mogli je wspierać, wpływając tym samym na doświadczenia wszystkich graczy.

new -sword-coast-legends

„Jesteśmy wielkimi fanami D&D i to dla nas niesamowite przeżycie – móc stworzyć nowy sposób na przeżywanie historii w klasycznym świecie Zapomnianych Krain,” mówi Dan Tudge, dyrektor n-Space. „Tworzenie bardziej współczesnego rodzaju klasycznej rozgrywki RPG, osadzonej w tym kultowym uniwersum, jest dla naszego zespołu spełnieniem marzeń. Damy graczom możliwość przeżywania przygód nie tylko jako członkowie drużyny, ale też jako Mistrz Gry.”

Sword Coast Legends zostało zaprojektowane zarówno z myślą o fanach systemu Dungeons and Dragons, jak i o tych graczach, którzy z sentymentem wspominają złotą erę złożonych fabularnie i wciągających gier RPG na komputery. Aby zachować jak najwyższą jakość, twórcy są w codziennym kontakcie z wydawnictwem Wizards of the Coast i zapewniają, że po premierze gra będzie wspierać rozbudowany system modyfikacji tworzonych przez społeczność graczy.

new -sword-coast-legends-1

Zeszły rok był bardzo owocny i chyba najważniejszy w historii dla Dungeons and Dragons, Sword Coast Legends będąc duchowym spadkobiercą D&D wniesie powiew świeżości do sposobu przeżywania gier z gatunku cRPG opartych o system drużynowy,” mówi Nathan Stewart, Brand Director Dungeons & Dragons w wydawnictwie Wizards of the Coast. „Przy tym projekcie pracują z nami osoby odpowiedzialne za Dragon Age: Początek oraz współtwórcy legendarnych serii Neverwinter Nights i Baldur’s Gate. Wierzymy, że n-Space to zespół z ogromnym doświadczeniem i talentem, niezbędnymi do stworzenia nowego trybu rozgrywki, jakim będzie tryb Mistrza Gry z uniwersum Dungeons & Dragons.”

Główne cechy gry Dungeons and Dragons to wciągająca rozgrywka, z trybem kooperacji drużynowej oraz, pierwszy raz w historii gier RPG, trybem Mistrza Gry w czasie rzeczywistym. Grę można zamówić już teraz na oficjalnej stronie w cenie niższej niż po premierze (34.99$). W myśl tradycyjnych edycji kolekcjonerskich gier RPG, również Sword Coast Legends będzie oferowało limitowane wydanie dostępne tylko przez krótki czas. W skład edycji kolekcjonerskiej wchodzić będą między innymi szczegółowo zaprojektowane figurki i mapy stworzone na materiale, oraz dodatkowe bonusy do odblokowania bezpośrednio w grze. Gra zostanie wydana jeszcze w 2015 roku na Steam i innych platformach dystrybucji cyfrowej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Sword Coast Legends i zamówić grę w przedsprzedaży, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę gry: www.SwordCoast.com

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze