feat - youcon_logo

Relacja z YouCon 2014

W Polsce rosnącą popularnością cieszą się przeróżne konwenty oraz targi związane z branżą gier wideo. Największa taka impreza w Polsce to z pewnością Poznań Game Arena, która w tym roku przyciągnęła ponad 65 tysięcy osób. Mimo, że YouCon, którym miałem okazję być 28 grudnia i który okazał się znacznie bardziej kameralny, to zdecydowanie uznaję go za udany.

Pierwsza edycja YouConu odbyła się w warszawskim lokalu HulaKula, który mieści się pod Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie, lokalizacja była więc bardzo dobra. Mimo, że to pierwsza edycja konwentu, to na brak uczestników nie można było narzekać: przybyło ponad 1300 osób, co momentami przekładało się na spory tłok. Na kolejną edycję potrzebna będzie zapewne większa lokalizacja. Wybranie takiego miejsca nie było jednak przypadkowe, dzięki mniejszej powierzchni na imprezie panował „rodzinny” klimat. Każdy mógł podejść do swojego ulubionego twórcy, zrobić sobie zdjęcie, zgarnąć podpis i zamienić z nim dwa słowa, to zdecydowanie duży plus imprezy. Na YouCon przybyli między innymi: Gimper, IsAmU, NitroZyniak, MultiGameplayGuy, matiaxelohombre czy Nymfa. Uczestnicy mogli zaopatrzyć się również w oficjalne koszulki imprezy – wiele osób koszulki kupiło i zbierało podpisy wszystkich YouTuberów. Nie zabrakło także gości spoza sfery YouTube’owej, na imprezie pojawił się pisarz sci-fi Marcin Przybyłek (znany pod pseudonimem Martin Ann).

Główną atrakcją imprezy były jednak panele dyskusyjne, podczas których uczestnicy mogli posłuchać rozważań na temat przyszłości polskiego YouTube’a, zadać pytania w sesji Q&A czy zagłębić się w tematykę prowadzenia kanału ze swoją drugą połową i wpływu tegoż na związek. Co ciekawe, dyskusje nie ograniczały się do tematów związanych z grami, ale poruszano także zagadnienia dotyczące przyszłości świata. Była to część konwentu ciesząca się największą popularnością – pytanie chciał zadać każdy, więc momentami robiło się naprawdę tłoczno. Mimo to warto było wcisnąć się w miejsce z dobrym widokiem i posłuchać, co YouTuberzy mieli do powiedzenia na temat własnej pracy. Wszystkie panele zamieszczane są regularnie na kanale Wideoprezentacje, więc jeśli na imprezę nie dotarliście, to nie stracicie jej najlepszych momentów.

Straciliście natomiast okazję do pogrania w kręgle, bilard, cymbergaja, rzutki czy obicia mordy koledze w Tekkenie. Lista atrakcji czekająca na uczestników była całkiem spora, a tory do kręgli czy bilard były ciągle oblegane.

Jak na pierwszą edycje konwentu, YouCon okazał się sporym sukcesem. Duża frekwencja, sprawna organizacja, ciekawe panele i wielu gości zdecydowanie przemawia za tą imprezą. Pozostało tylko czekać na informacje dotyczące kolejnej edycji.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Ogarniam głównie newsy, czasem skrobnę jakiś dłuższy tekst. Jeśli chcecie dziennej dawki moich przemyśleń związanych z grami - zajrzyjcie na twittera: @albisaint

Komentarze