ozone-strike-pro

Ozone Strike Pro – test klawiatury

Plusy:
+ regulacja częstotliwości odświeżania
+ łatwy dostęp do klawiszy multimedialnych
+ funkcja G-MODE
+ 6 profili makr
+ porty USB i Audio

Minusy:
- brak HUBa USB
- czasami ślizga się na gładkich powierzchniach.


Firma Ozone posiada bogaty asortyment sprzętu dedykowanego dla profesjonalnych graczy. Niedawno miałem okazję przypatrzeć się z bliska i przetestować dla Was najwyżej ocenianą klawiaturę mechaniczną tego producenta. Czy Ozone Strike Pro to pozycja dla Was i czy nie będziecie zawiedzeni kupnem?

strike-pro-pudelko

Klawiatura mechaniczna Ozone Strike Pro to produkt przewidziany dla graczy. Dodatkowo Strike Pro to czołowa pozycja tego producenta z Hiszpanii. Wspominam o pochodzeniu producenta, gdyż zostałem bardzo miło zaskoczony zastając kuriera z pudłem wielkości mojej komody. Strike Pro jechała do mnie prosto z Hiszpanii i drogę do przebycia miała sporą. Trochę się zamartwiałem o jakość pudełka po przebyciu takiej odległości, ale okazało się, że zadbano o najmniejszy szczegół. I tak rozpakowując swoją „komodę”, dotarłem do drugiego pudełka, w którym to dopiero zastałem docelowy pakunek. Tak klawiatura była w pudle, które było w pudle, które także było w pudle. Czy to nie przesada? Z początku byłem zaskoczony, ale po chwili namysłu stwierdziłem, że wydając około 450 zł na klawiaturę to chciałbym, aby producent dołożył wszelkich starań, żebym dostał klawiaturę nienaruszoną. Tak stało się tutaj. Widać, że Ozone dokłada wszelkich starań na jakość i zadowolenie klienta, nawet jeżeli chodzi o logistykę kupionego produktu. W samym pudełku znajdujemy już standardowo sam sprzęt, krótką instrukcję, płytę z oprogramowaniem oraz zestaw czterech zapasowych gumowych nóżek.

strike-pro-pudelko-bok

strike-pro-zestaw

Co oferuje nam klawiatura Strike Pro? Większości dowiadujemy się już z samego pudełka, sprzęt oferuje przełączniki Cherry MX black/red/blue/brown oraz podświetlenie klawiszy w kolorze białym lub czerwonym dzięki zamontowanym diodom LED. Do testów dostaliśmy klawiaturę z przełącznikami typu MX Cherry Red. Producent gwarantuje ich żywotność na poziomie 50 milionów kliknięć. Miłym dodatkiem jest również 1 port USB 2.0 i złącza audio typu jack. Strike Pro posiada 6 klawiszy do przypisania makr oraz wbudowaną pamięć w wielkości 64KB, co pozwala na zapamiętanie aż 30 różnych makr w pamięci naszej klawiatury i uruchamiane są bez potrzeby instalowania oprogramowania w systemie.

strike-pro-kabel

Zdecydowanym plusem klawiatury jest sztywny kabel otoczony plecionką materiałową. Na zakończeniu okablowania dostajemy dwie wtyczki portu USB – jedna do obsługi samej klawiatury a druga działająca jako przedłużka portu USB, gdzie drugi koniec znajdujemy już w samej klawiaturze. To będzie jedyny minus jaki znalazłem. Sądziłem, że zajmę tylko jeden port USB w komputerze, a w klawiaturze dostanę HUB. Oczywiście problem niknie, gdy klawiaturę podłączymy raz i już o niej zapomnimy, ale gdy, jak u nas w redakcji, chcesz ją podłączać do paru urządzeń – to problem się przypomina. Na końcu kabla znajdujemy także dwie wtyczki audio typu Jack. Jedna do wyprowadzenia portu dla słuchawek, a druga dla mikrofonu.

strike-pro-zlacza

Klawiatura posiada zestaw przycisków multimedialnych oraz przyciski specjalne do uruchamiania makr. Znajdziemy tu także przycisk GMode, po którego uruchomieniu klawisz odpowiedzialny za wywoływanie Menu Start w Windowsie zostanie wyłączony. W trybie tym także przestaną działać niektóre specjalnie skróty windowsowe. Pomysł już spotykany w wielu innych produktach, ale ostatnio coraz częściej pomijany – dobrze, że Ozone o nim nie zapomniało. Wśród przycisków znajdziemy dodatkowo funkcje odpowiedzialne za zmianę częstotliwości pracy klawiatury (od 125Hz do 1000Hz) oraz przyciski, dzięki którym zmienimy czułość klawiatury.

strike-pro-makra

Charakterystyka pracy klawiatury oraz jakość wykonania klawiatury pozostawiam bez żadnych zastrzeżeń. Strike Pro jest w kolorze matowo czarnym, wykonana z metalowych elementów pokrytych gumopodobnym tworzywem, dzięki któremu ani razu nie przytrafiła mi się sytuacja ślizgających dłoni. Jeszcze nie mając klawiatury sądziłem, że logo producenta oraz nazwa modelu klawiatury jest zbyt widoczna i zepsuje całą kompozycję wyglądu ale na całe szczęście byłem w błędzie. Wszystko jest idealnie dopasowane, a Strike Pro przykuwa każde oko.

strike-pro-klaw

W dołączonym oprogramowaniu możemy utworzyć makra, które zapiszemy w pamięci klawiatury. Zmienimy także jasność podświetlania, częstotliwość oraz czułość klawiszy. Oprogramowanie oferuje możliwość zapisania aż 6 profili graczy. Wszystko jest proste i intuicyjne – takie, jakie powinno być.

ozone-strike-pro-software-4

Dane techniczne:

 • klawiatura mechaniczna z przełącznikami Cherry MX
 • przełączniki czerwone o skoku do 4 mm i momencie aktywacji na głębokości 2 mm
 • siła wymagana do wciśnięcia klawisza: 45 g
 • dostępna również z Cherry MX: Black, Brown, Blue
 • pełny antighosting, umożliwiający rejestrowanie wciśnięć dowolnej liczby klawiszy jednocześnie
 • taktowanie USB: 1000 Hz
 • 64 kB wbudowanej pamięci
 • możliwość zaprogramowania pięciu profili, a w nich – do 30 makr
 • podświetlenie w kolorze białym w większości klawiszy i czerwonym w kilku pozostałych, działające w kilku trybach
 • koncentrator USB 2.0
 • wbudowane wyjście audio i wejście mikrofonu
 • przewód o długości 1,8 m
 • waga: 1,7 kg
 • wymiary: 553 mm × 267 mm.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 4.5/5
Wykonanie: 4.5/5
Funkcje: 4.5/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4/5

PODSUMOWANIE:

Klawiatura Ozone Strike Pro to doskonała propozycja dla tych mniej i bardziej wymagających graczy. Klawiatura jest bardzo dobrze wykonana, ergonomiczna oraz ładnie się prezentuje na biurku. W cenie około 450 zł dostajemy sprzęt wart u konkurencji średnio około 550 zł, więc jest to duży plus. Klawiatura jest cicha, jak na przełączniki typu MX Red, a całość domyka 64kb wbudowanej pamięci. Jedyny minus to brak HUBu USB, ale za to jest dostępne przedłużenie portu do gniazda w klawiaturze. Zdecydowanie polecam produkt, zostałem miło zaskoczony i czekam na kolejne okazję by zapoznać się z innymi nowościami od Ozone.

"Stay a while, and listen" - Deckard Cain

Komentarze