Graphic_OrbitalRacer

Orbital Racer – drift, bomby i fizyka. Wybuchowa premiera od Movie Games

14 grudnia Movie Games wypuściło na światowy rynek nową grę komputerową – „Orbital Racer”. Jest ona drugim tytułem opublikowanym przez wydawcę w tym roku.

Najnowsza gra Movie Games przenosi nas aż do  XXV wieku, gdzie podziemny świat wyścigów zamienia się w… podniebny, a dokładniej kosmiczny. „Orbital Racer” to połączenie jednoosobowych wyścigów i symulatora kosmicznego, gdzie swoboda ruchu profesjonalnych imitatorów 6DOF (używanych m.in. na treningach lotów kosmicznych, zapewniających całkowitą kontrolę ruchu we wszystkich osiach) skutecznie uzupełnia się z adrenaliną wyzwalającą się podczas walki z czasem. Na gracza czekają dwa tryby rozgrywki: symulatora i akcji. W pierwszym, twórcy skupili się na jak najdokładniejszym odwzorowaniu realnych warunków panujących w kosmosie, z uwzględnieniem prawdziwych praw fizyki. Początkowo  tryb symulatora może wydawać się trudny, jednak opanowanie sposobu sterowania zagwarantuje graczowi wiele satysfakcji. W drugim trybie – akcji – gra koncentruje się na tempie, drifcie, przyśpieszeniu, a także eliminacji innych uczestników wyścigów za pomocą dostępnych bomb i pocisków.

OrbitalRacer fot. 1

Wraz z postępami na ścieżce kariery, gracz będzie mógł pokonać aż 24 trasy w 8 różnych lokalizacjach Układu Słonecznego. Dodatkowa możliwość dostosowania parametrów technicznych statków do aktualnej trasy, a także modyfikacji ich wyglądu w zależności od preferencji, sprawi, iż każdy przejazd będzie niepowtarzalnym sprawdzianem umiejętności.

Twórcą gry jest Paweł Dylewski, który niedawno dołączył do Movie Games – Zawsze interesowałem się lotnictwem i gdy w domu pojawił się pierwszy komputer, wyprosiłem u rodziców zakup symulatora lotów. To była moja pierwsza gra  – opowiada. – Później wsiąkłem w ten świat na dobre. Początkowo Orbital Racer miał być shooterem 2D z widokiem z góry. W tym czasie zaroiło się od podobnych gier, więc postanowiłem nauczyć się czegoś innego i zmienić koncepcję. Początkowo dodałem 3D, ale zaciekawiło mnie również wprowadzanie fizyki, a gdzie sprawdzi się ona lepiej niż w kosmosie? I tak oto powstał Orbital Racer. – dodaje.

OrbitalRacer fot. 2

– Paweł tworząc tę debiutancką grę dowiódł swego talentu, pracowitości i wszechstronności. W Orbital Racerze ujęła nas innowacyjna koncepcja gry i precyzja działań twórcy. Te kosmiczne wyścigi wciągają na długo – mówi Aleksy Uchański, prezes Movie Games SA. – Współpracę z nim traktujemy strategicznie, dyskutujemy już wspólnie o kolejnym, wyraźnie większym projekcie. Rozbudowujemy zespół Pawła i przygotowujemy dla niego miejsce w naszym głównym biurze w Warszawie – dodaje Mateusz Wcześniak, wiceprezes Movie Games. 

Gra dostępna jest na komputery PC, na platformie Steam.

OrbitalRacer fot.3

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Leciwy już człowiek. Rocznik 76, XX wieku. Niektórzy mówią, że trzeba już złomować, ale się nie daje. Ciągle działa, dzięki swoim najlepszym cechom charakteru, czyli złośliwości i wyjątkowej wredocie. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Córka Oliwia, urodzona na początku 1999, syn Gabriel urodzony na początku 2008 roku, żona Żaneta...nie powiem kiedy urodzona...w każdym razie ma 18 lat (wartość prawdziwa niezależnie od tego kiedy to czytacie :P).

Komentarze