nvidia_ggk_cologne_1

Cztery nowe gry na liście tytułów z obsługą techniki DLSS

Firma NVIDIA poinformowała dzisiaj, że 4 nowe gry otrzymują obsługę techniki NVIDIA DLSS i tym samym zanotują znaczny wzrost liczby wyświetlanych klatek na sekundę przy jednoczesnym generowaniu szczegółowego i ostrego obrazu. Gry te uzupełniają główne grudniowe premiery, a są nimi Minecraft z efektami RTX, który dziś wyszedł z fazy beta, oraz Cyberpunk 2077, który zadebiutuje 10 grudnia.

W grudniu do gier wspierających DLSS dołączają CRSED: F.O.AD. (znana wcześniej pod nazwą Cuisine Royale; 3 grudnia), Moonlight Blade (7 grudnia), Mount & Blade II: Bannerlord (dostępna w grudniu, ale dokładna data nie została jeszcze podana) oraz Scavengers (aktualnie dostępna w fazie testów technicznych), zwiększając listę do 30 tytułów.

DLSS zwiększa wydajność nawet o 40% w CRSED: F.O.A.D., co oznacza, że na każdej karcie graficznej GeForce RTX można uzyskać ponad 90 kl./s w jakości 4K.
Dzięki DLSS można podwoić wydajność w Moonlight Blade, co oznacza, że na każdej karcie graficznej GeForce RTX można uzyskać ponad 60 kl./s w jakości 4K.
DLSS zwiększa wydajność nawet o 50% w Mount & Blade II: Bannerlord, co oznacza, że na każdej karcie graficznej GeForce RTX można uzyskać ponad 60 kl./s w jakości 4K.
DLSS zwiększa wydajność nawet o 40% w Scavengers, co oznacza, że na każdej karcie graficznej GeForce RTX z serii 30 można uzyskać ponad 60 kl./s w jakości 4K.

Dzisiaj Minecraft z efektami RTX w wersji dla sytemu Windows 10 oficjalnie wychodzi z fazy beta.

Minecraft z efektami RTX wspiera technikę NVIDIA DLSS oraz path tracing, co oznacza, że całe oświetlenie w grze jest śledzone promieniami. Gracze otrzymują ulepszoną grafikę dzięki specjalnemu pakietowi tekstur bazujących na renderingu opartym na fizyce (Physically Based Rendering), który współdziała z efektami śledzenia promieni. Natomiast włączenie techniki DLSS pozwala w niektórych przypadkach podwoić liczbę wyświetlanych klatek na sekundę!

Aby uczcić dzisiejszą premierę, NVIDIA udostępni 2 nowe światy w grze, dzięki czemu całkowita liczba oficjalnych map RTX dla Minecraft wzrosła do 15. Mapa Koloseum jest już dostępna, a Dungeon Dash pojawi się wkrótce.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze