sound-blasterx-siege-m04

Mysz Sound BlasterX Siege M04 – test

Plusy:
+ Wręcz perfekcyjny kabel połączeniowy z naszym PC
+ Dobrze leży w dłoni
+ Unikalne podświetlenie
+ wykonanie

Minusy:
- Trochę za ciężka obsługa dostarczonego oprogramowania
- Minimalnie za wysoka cena moim zdaniem


Czym dzisiaj musi nas zaskoczyć mysz gamingowa? Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele myszek. Niektóre z nich wyposażone w ogrom funkcji, przycisków i innych „bajerów”. Ale czy właśnie tym powinniśmy się kierować szukając myszki gamingowej? Myszy Sound BlasterX Siege M04 zdecydowanie brakuje przesadzonych funkcji, ale uważam to za strzał w dziesiątkę!

siege-m04-1

siege-m04-2

Zazwyczaj nie oceniam produktu po pierwszym spojrzeniu. Niestety, w przypadku myszy od Creative miało to miejsce, gdyż widząc ładne opakowanie postanowiłem od razu zajrzeć do środka. Moim oczom ukazała się jeszcze nierozpakowana myszka, w przeźroczystej obudowie. Byłem zaskoczony wielkością gryzonia, która przypominała mi czasy pierwszych urządzeń peryferyjnych. Wyglądała na dużą i wyposażoną w małą ilość przycisków. Całe szczęście byłem mocno w błędzie! Już po rozpakowaniu i wyjęciu myszy, okazało się że leży ona idealnie w dłoni, a ilość przycisków jest wręcz idealna. Lubie być zaskakiwany i rzadko to się zdarza, to duży plus dla myszy Sound BlasterX Siege M04.

siege-m04-4

Wraz z myszką dostajemy elegancie, kartonowe opakowanie z „drzwiczkami”, za którymi widzimy naszą mysz. Oczywiście wraz z Myszką Sound BlasterX Siege M04, w opakowaniu znajdziemy komplet instrukcji i tak naprawdę nic ponad to. Ale czy potrzeba nam coś więcej w zestawie z myszką? Standardowo na dzisiejsze czasy, nie znajdziemy już żadnego nośnika z oprogramowaniem. Sterowniki musimy pobrać bezpośrednio ze strony producenta, ale proces jest bardzo szybki i nie przysparza najmniejszego problemu.

siege-m04-5

siege-m04-6

Samą mysz łączymy z komputerem poprzez port USB w komputerze. Kabel pokryty jest plecionką, bardzo lekką i mocno elastyczną. Od razu na pierwszy rzut oka widzimy, że producent tutaj nie oszczędzał. Kabel zachowuję się, jakby go wcale nie było. Mysz jest wykonana z czarnego, matowego plastiku imitującego gumopodobno tworzywo. Sprawia to, że gryzoń niebywale dobrze leży w dłonie i nie mamy najmniejszego problemu ze ślizganiem się jej po dłoni. Na prawej, bocznej ściance znajdziemy nazwę myszy, a od spodu biały pasek ledowy, który przewija się dokoła urządzenia. Na bocznej ściance znajdujemy dwa programowalne przyciski, od góry standardowo scroll oraz tuż obok przycisk do zmiany czułości myszki.

siege-m04-8

siege-m04-9

Mysz Siege M04 została wyposażona w autorskie podświetlanie o nazwie Aurora. Paleta 16mln kolorów RGB, z której możemy wybrać kolor podświetlania robi imponujące wrażenie. Creative chwali sobie dobierane kolory jako system Aurora Reactive – kolory inspirowane naturalnymi zjawiskami ziemi. Cokolwiek to oznacza – kolory są naprawdę bardzo ładne, przyjemne dla oka a najważniejsze – nie są przejaskrawione. Efekt podświetlenia Aurora Reactive szczególnie widać, gdy gramy podczas zgaszonych świateł w pokoju.

Oczywiście jak na gamingową mysz przystało, w Sound BlasterX Siege M04 możemy zaprogramować makra i przypisać je do dwóch lub jednego z dwóch przycisków na ściance myszki. Tworzyć oraz edytować makra możemy w dedykowanym dla myszy oprogramowaniu. W nim samym zmienimy także częstotliwość pracy myszy, poziom DPI oraz oczywiście podświetlenie.

Dane techniczne myszki Sound BlasterX Siege M04:

  • Długość: 135.6mm
  • Szerokość: 67.65mm
  • Wysokość: 43mm
  • Waga bez kabla: 110g
  • Waga z kablem: 143g
  • Kolor produktu: Czarny
  • Wytrzymałość: 50 milionów kliknięć
  • Czujnik optyczny
   • PixArt PMW 3360
   • 12,000 DPI
   • 12,000 FPS
   • 50G Akceleracja
   • 250 IPS Prędkość śledzenia
   • 2mm LOD
FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 4.5/5
Wykonanie: 5/5
Funkcje: 4.5/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 4.5/5

PODSUMOWANIE:

Sound BlasterX siege M04 to mysz zdecydowanie dopasowana pod wymogi gracza. Jest bardzo dobrze wykonana, kabel jest wręcz perfekcyjnie wykonany, gdyż czujemy jakby go wcale nie było. Minusować muszę oprogramowanie ale liczę, że z czasem to się zmieni z jakąś aktualizacją. Mysz jest bardzo gustownie podświetlana i z pewnością przykuje oko niejednego gościa w naszym domu. Nic nie zrywa, wszystko gładko chodzi i daje komfort w trakcie rozgrywki. To idealna propozycja dla Was, jeżeli szukacie "gustownej" i eleganckiej myszki gamingowej. Polecam!

"Stay a while, and listen" - Deckard Cain

Komentarze