feat- unreal engine pod firefox

Mozilla i Epic chcą wprowadzić Unreal Engine 3 do przeglądarki

Mozilla ma w planach wprowadzić produkcje AAA do swojej przeglądarki. Wraz z Epic Games pracują nad przystosowaniem silnika Unreal Engine 3, aby ten był dostępny z poziomu FireFox’a.

Projekt został zaprezentowany na imprezie GDC 2013, gdzie Mozilla podkreśliła, iż jedną z rzeczy na której się skupiają, to wprowadzenie zaawansowanej technologi 3D do ich software’u, co pozwoli na odpalanie gier z wyżej półki. Żeby dokonać takich zmian, Mozilla musiała zaprojektować super zoptymalizowaną wersję JavaScript, która będzie wstanie przenieść kod danej gry i zapewni wysokiej jakości oprawę wizualną.

Dzięki takiej technologi już niedługo granie w produkcje AAA za pośrednictwem przeglądarki nie będzie niczym nadzwyczajnym. Jedynym problemem, z którym trzeba się uporać to czas ładowania tego typu tytułów przy wykorzystaniu WebGL. Dla przykładu, Bioshock Infinite zajmuje 17GB i zanim człowiek by mógł w ogóle pograć, to musiałby poczekać nawet kilka godzin, zanim wszystko by ruszyło. The Khronos Group, odpowiedzialne za WebGL zapewnia jednak, iż pracują już nad tym mankamentem i są pewni, że niebawem będą mogli się pochwalić jakimś ciekawym rozwiązaniem dla tego problemu.

Będziemy się bacznie przyglądać tej inicjatywie, gdyż może ona zaowocować wysypem ciekawych gier pod przeglądarkę Mozilli.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Komentarze