feat -Modecom MC-TPK1

Modecom MC-TPK1 – test

Plusy:
+ solidna konstrukcja
+ niewielkie gabaryty

Minusy:
- z punktu widzenia gracza niezbyt przydatna


Modecom MC-TPK1 to niewielka bezprzewodowa klawiatura z panelem dotykowym, mogąca współpracować z wieloma urządzeniami.

test -modecom-mc-tpk1

Pierwszy kontakt z klawiaturą Modecom MC-TPK1 jest mocno zaskakujący. Z pudełka wyjmujemy cienka metalową listwę pokrytą klawiszami. Całość ma wymiary 329,6 x 110,0 x 17,9 mm, z czego ów panel zajmuje po prawej przestrzeń 93,2 x 80,4 mm. Klawiatura do złudzenia przypomina takie, które są częścią dziesięciocalowych netbooków. Nawet skok klawiszy jest w niej normal identyczny. Osoby przyzwyczajone do pełnowymiarowych, mechanicznych potworów, zapnie od razu się przestawią, ale też i nie jest to urządzenie, które ma zastąpić regularną klawiaturę.

test -modecom-mc-tpk1-1

Gabaryty predysponują Modecom MC-TPK1 do wykorzystywania przy smartTV czy innych urządzeniach, którym przyda się zdalna kontrola za pomocą odbiornika nano w porcie USB. Ów odbiornik ma wystarczający zasięg, by można było za pomocą klawiatury obsłużyć urządzenie w tym samym pokoju, bez względu na to, czy to klitka, czy salon w wielkim domu jednorodzinnym. Sygnał siłą rzeczy słabnie przy każdej ścianie, ale przecież by używać klawiatury musimy widzieć co jest na ekranie, więc w sumie dobrze, że producent nie oszalał i nie każe nam płacić za coś, czego nie wykorzystamy.

test -modecom-mc-tpk1-2

Praca na Modecom MC-TPK1 jako klawiaturze nie odbiega niczym od tego, co znamy z małych netbooków, poza może tym, że panel dotykowy jest większy i ma zaimplementowaną naprawdę rozbudowaną obsługę gestów. Dzięki temu wykonywanie wielu czynności można uprościć i po krótkim okresie adaptacji da się całkowicie zapomnieć o myszy – bo też przecież tej klawiatury nie używa się do niczego wymagającego mistrzowskiej precyzji. Zakres urządzeń współpracujących siła rzeczy ograniczony jest do tych, które współpracują z odbiornikami nano, czyli na przykład nici z wykorzystania MC-TPK1 jako wsparcia dla smartfonu. Do gier to się nie nada, ale taka opcja obsługi smartTV może graczowi zdjąć z karku część rodziny.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd 4/5
Wykonanie: 5/5
Funkcje: 4/5
Stosunek ceny do jakości: 5/5
Ogólnie: 4,5/5

PODSUMOWANIE:

Jedno z najsensowniejszych urządzeń, jeśli idzie o zamienianie smartTV w namiastkę peceta.

Komentarze