MARVEL PINBALL: EPIC COLLECTION VOL. 1

Marvel Pinball Epic Collection vol. 1 – recenzja PS4


Czasem tęsknie za czasami mojego dzieciństwa, gdzie obowiązkowym było zatrzymanie się w drodze do szkoły w przydrożnym barze i zaliczenie jednej rundki na fliperze, Pacmanie, Contrze czy przy Tekken. Marvel swoim Pinballem chce obudzić w nas te wspomnienia i zaiskrzyć w sercach dzisiejszej młodzieży, czy mu się to uda?

Marvel-Pinball-1

Pisząc recenzję o flipperze większość aktualnej młodzieży oczywiście będzie wiedziało o czym mówię, natomiast nie da się już przekazać tego zapachu jaki otaczał automat, uczucia możliwości wpisania swoich 3 liter w tablicy rekordów czy Fun wspólnego grania z przyjaciółmi. Oczywiście dzisiaj także gramy wspólnie ale granie online to nie to samo co wrzucanie razem żetonów w jeden automat. Od pasu lat studio Zen Pinball wydaje wersje cyfrowe stołów Pinballowych. Każdy z nich nawiązuje swoją grafiką i animacjami do różnych historii i bohaterów. Poszczególne stoły zazwyczaj mogliśmy kupić pojedynczo w wersji cyfrowej na konsole starszych i nowych generacji, jednak od niedawna możemy kupić cały pakiet zawierający stoły spod znaku Marvela zatytułowany Marvel Pinball Epic Collection vol. 1

Marvel-Pinball-2

Epic Collection vol. 1 to pakiet 10 stołów do Pinballa charakteryzujący się bohaterami Marvela. W śród nich znajdziemy takie stoły jak: Spider-Man, Doctor Strange, Iron Man, Blade, Marvel’s The Avengers, World War Hulk, Civil War, Marvel’s Ant-Man, Venom oraz Fear Itself. Animacje oraz „historie” stołów są ściśle powiązane z danym bohaterem i fabułą z komiksów. Całość jest bardzo dobrze sklejona ze sobą i tworzy idealnie zgranie. Nie miałem tutaj ani razu odczucia, że coś jest przesadzone lub coś mnie rozprasza. Mechanika kulki to także wzorowe zaprojektowanie torów ruchu. Nie ma tu nic sztucznego – czułem jakby różnica pomiędzy rzeczywistym i wirtualnym stołem zupełnie się zapadła.

Marvel-Pinball-3

Gra posiada tryb Single Player oraz tryb wieloosobowy Hot Seat, w którym pogramy od 2 aż do 4 graczy. Zen Studio nie zapomniało także o możliwości wpisania się na listę wyników danego stołu i uwiecznienie swoich liter wśród przyjaciół. Niestety jednak mimo dobrego trybu wieloosobowego to dany stół nudził mi się już po 2h zabawy ale z uwagi iż mamy ich aż 10 to zabawa na 20 godzin jest murowana!

Marvel-Pinball-4

Dużą wadą jaką zauważyłem to dosyć sztywna animacja Bohaterów Marvela. Miałem często odczucie jakby wszystko działo się na przymus przez co da się znaleźć wiele niedopracowań graficznych. Nawet da się zwrócić uwagę na nieporuszające się usta kiedy Bohater chce „przemawiać”. Zdecydowanie brakuje tu czegoś co bez wahania nazwałbym „Duchem Stołu”. Niestety dalej idąc i patrząc już ogólnie na grafikę stołów to też nie jest za rewelacyjnie. Wszystko ładnie się świeci, wiruje, szaleje a poszczególne elementy stołu są dopasowane do siebie ale miałem wrażenie, że gram w wersję pisaną na androida do 2 letniego telefonu, a przecież mam konsolę PS4! To wielka wada i duży minus dla Zen Studio.

Marvel-Pinball-5

Zabawa jest przednia tak więc polecam. Oczywiście nie musicie kupować od razu całego pakietu stołów. Każdy stół można kupić osobno w odpowiednim dla urządzenia Store ale będzie to zdecydowanie o wiele, wiele większy koszt niż zakup całego pakietu od razu. Poniżej możecie zobaczyć officjalny trailer oraz zdjęcia pozostałych stołów.

Marvel-Pinball-6

Marvel-Pinball-7

Marvel-Pinball-8

Marvel-Pinball-9

Marvel-Pinball-10

Marvel-Pinball-11

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Znakomite odwzorowanie ruchów kulki, bajecznie Marvelowski klimat, dostajemy pakiet aż 10 stołów.
Liczyłem na o wiele lepszą grafikę stołów, stoły szybko się nudzą w trybie solo, animacje bohaterów są bardzo sztuczne. stoły bez "Ducha".
"Stay a while, and listen" - Deckard Cain

Komentarze