feat-PGA_2015 - cosplay

Konkurs cosplay na PGA 2015

Dziś żadna szanująca się impreza gamingowa nie może odbyć się bez konkursu cosplay. I tak, w niedzielę na głównej scenie targów Poznań Game Arena odbyły się zawody cosplayerów. Przeczytajcie i zobaczcie w naszym materiale co takiego tam się działo. Warto!

Jak wspominałem w naszej relacji, odbywający się na targach PGA konkurs cosplay przeszedł gruntowne zmiany. Przede wszystkim opiekę nad nim powierzono jednej z najbardziej doświadczonych cosplayerek: Shappi.

A zatem, niewątpliwie dzięki poradom mistrzyni, poszły gruntowne modyfikacje. Najważniejszą jest fakt, iż występujących cosplayerów oceniało w tym roku prawdziwe jury w składzie: Madlencia, Issabel i Łukasz Wołonkiewicz. Zawody uległy poprawie również z czysto technicznego punktu widzenia. Scena została przeniesiona do ciemniejszego pawilonu, wykorzystano profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie, a publika mogła obserwować zmagania cosplayerów na dużym telebimie. Zresztą zapis z konkursu był na żywo strumieniowany na Twitchu. Sami widzowie mieli do dyspozycji poza rzędami krzeseł również trybunę, z której świetnie było widać cały konkurs. Jedynym większym zgrzytem był prowadzący YouTuber, który czasem w dziwny sposób odnosił się do cosplayerów i pozwalał sobie na zbyt niegrzeczne teksty.

W tym miejscu należy odnotować laureatów cosplay’owych zmagań Poznań Game Arena 2015:

Nagroda za najlepszy występ: Cinnamon Cosplay jako Reaper Soraka z League of Legends

1. miejsce: Faktoria Karmazynowego Szlaku jako postać ze Skyrim

2. miejsce: W&D Cosplay jako Singed z League of Legends

3. miejsce: A holy terrors jako Krzyżowiec z Diablo

Poniżej w naszym materiale możecie zobaczyć fragmenty występów oraz ogłoszenie wyników konkursu:

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Od lat czuję się graczem, choć ostatnio trudno jest mi znaleźć tytuły równie interesujące, jak niegdyś. Pomimo tego, lubię jeździć na imprezy związane z grami i tworzyć stamtąd relacje, wywiady, galerie zdjęć i filmy. Z racji wykształcenia - kończyłem Elektronikę i Telekomunikację - ciekawią mnie też nowinki sprzętowe. Przede wszystkim zaś, jestem pasjonatem filmów i seriali. Interesuje mnie co się aktualnie kręci i jakimi metodami.

Komentarze