Ozone Strike Battle

Klawiatura Ozone Strike Battle Spectra – test

Plusy:
+ solidna aluminiowa obudowa
+ przełączniki Cherry MX Red
+ elastyczny przewód
+ klawisze wykonane z gumopodobnego materiału
+ łatwe w dostępie klawisze multimedialne
+ możliwość przypisania macr do wszystkich klawiszy
+ 6 klawiszy specjalnych pod macra
+ idealnie dopasowana waga (czuć bestię w dłoni)

Minusy:
- brak hubu USB i gniazda jack


Klawiatura Ozone Stike Battle Spectra to kolejna propozycja od czołowego producenta sprzętu dla graczy – Ozone. Chociaż na rynku mamy wiele pozycji z tej kategorii sprzętu to Strike Battle Spectra bardzo miło mnie zaskoczył i dowiódł, że jakość to podstawa!

ozone-strike-battle-1

Zaczynając testy nowej klawiatury mechanicznej od firmy Ozone, myślałem że nic mnie nie zaskoczy. Nie owijając w bawełnę – jeszcze nie widziałem klawiatury tak dobrze wykonanej – w solidnej metalowej obudowie, z elastycznym kablem i podświetlaniem w 16mln kolorów, które dowolnie możemy zmieniać. Widząc już samo opakowanie klawiatury wiemy, że producent traktuje nas specjalnie i mocno dba o nas. Przekonałem się już o tym co prawda podczas wcześniejszych testów sprzętu od Ozone, ale tym razem poprzeczka została podwyższona przez samego producenta. Ale w czym jest tak wyjątkowa? Klawiaturę przede wszystkim dostajemy zapakowaną w podwójne pudełko – dzięki czemu praktycznie na 100% możemy być pewni o braku uszkodzeń spowodowanych podczas dostawy sprzętu czy „leżakowania” klawiatury.

ozone-strike-battle-3

ozone-strike-battle-4

Już drugie pudełko sugeruje nam jakość i dbałość o szczegóły. A w środku… nasza klawiatura w miękkiej folii. Oprócz niej, w opakowaniu znajdziemy oczywiście kartę gwarancyjną, komplet nowych gumowych podstawek, naklejkę z logiem Ozone oraz krótką instrukcję obsługi. Strike Battle Spectra posiada podświetlanie diodami, które mogą świecić w zdefiniowanym przez nas kolorze z pośród 16.8 miliona dostępnych barw RGB. Teraz każdy wymagający gracz może dostosować podświetlenie pod swoją ulubioną barwę. Dodatkowo w klawiaturze znajdziemy 7 różnych efektów podświetlania, których odkrycie będzie dla was przeogromną niespodzianką. Sam byłem tak zaskoczony, że w pewnym momencie koleżanka siedząca w pokoju obok – przyszła sama zobaczyć cóż mnie tak uradowało :).

ozone-strike-battle-5

Oczywiście w śród tych funkcji znajdziemy 3 standardowe  jak fala, która przelatuje od lewej do prawej, fala od miejsca dotknięcia klawisza czy klasyczny „wąż”. Ale to tylko standardowe opcje. Wszystkie funkcje podświetlania uruchamiamy juz z poziomu samej klawiatury bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania.

Ozone Strike Battle Spectra została wyposażona w mechaniczne przełączniki Cherry MX Red, które są szybkie, niezawodne oraz niezbyt głośne. Przełączniki te były najczęściej kupowanymi i wyszukiwanymi elementami klawiatur mechanicznych w ubiegłym roku. Klawiatura została dodatkowo wyposażona w szereg klawiszy multimedialnych pozwalających nam bezproblemowo sterować odtwarzaczem multimedialnym czy głośnością. W Spectra możemy przypisać dowolną ilość Macr pod każdy możliwy klawisz klawiatury oprócz FN. Strike Battle posiada także 6 klawiszy specjalnych do których możemy przypisać Macro – które jest zapamiętane w pamięci wewnętrznej klawiatury, która ma pojemność aż 64KB. Ostatnią funkcją jest autorski klawisz G-mode, który po wciśnięciu wyłącza klawisz Windowsa uaktywniający menu oraz wiele funkcji skrótów klawiaturowych, które skutecznie mogą zepsuć zabawę.

ozone-strike-battle-9

ozone-strike-battle-10

Trochę o wykonaniu. Klawiatura jest wykonana z aluminium. Da się poczuć, że to „bestia” w naszych dłoniach. Same klawisze są wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku a nawet miałem wrażenie, że z tworzywa gumopodobnego. Klawiatura jest kompaktowych rozmiarów i można z nią często podróżować. Niestety jestem graczem, który czasem lubi używać klawiszy numlocka a tutaj ich nie znajdziemy. Przewód jest bardzo elastyczny typu plecionka, owinięty w wysokiej jakości materiał. Całość na prawdę robi rewelacyjne wrażenie. Jedynym minusem jest brak hubu USB oraz gniazdka słuchawkowego lub na mikrofon. Plusem za to jest dołączone oprogramowanie, które działa bez najmniejszego zarzutu. Wszystkie kolory zmieniają się perfekcyjne, macra zapisują się szybko a wszystko to zapisujemy w 5 różnych profilach graczy.

ozone-strike-battle-11

ozone-strike-battle-6

Specyfikacja:

 • Klawiatura: 87 klawiszy, klawiatura mechaniczna
 • Rozmiar: 34.6 x 351 x 123 mm
 • Długość przewodu: 1.5m Kabel w oplocie
 • Napięcie: 4.75V ± 10%
 • Pamięć: 64KB pamięci wbudowanej
 • NKey Rollover: Wszystkie klawisze (Anti-Ghosting)
 • Kompatybilność: Windows® 10/8/7 / Vista
 • Waga: 685g
 • Nasadki klawiszy: ABS 94HB
 • Pobór mocy: ≤ 250 mA
 • Złącze: USB
 • Z podświetleniem LED: 16,8 mln kolorów RGB
 • Makra: Wszystkie klawisze w 5 profili
 • Macro Keys: Wszystkie (z wyjątkiem Fn)
 • Materiał obudowy: Aluminium

 

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 5/5
Wykonanie: 5/5
Funkcje: 4,8/5
Stosunek ceny do jakości: 5/5
Ogólnie: 5 /5

PODSUMOWANIE:

Strike Spectra to kompaktowe wymiary i ergonomiczny kształt doskonale nadający się do podróży. A dzięki mocnej aluminiowej obudowie, będziesz cieszyć się trwałością i odpornością. Doskonałe przełączniki oraz klawisze wykonane z gumopodobnego tworzywa sprawiają, że gra nam się o wiele łatwiej. Cieszę się, że Ozone tak dba o jakość i o klientów. Jest to już kolejna klawiatura, która jest rewelacyjnie wykonana i w porównaniu do konkurencji wyznacza nowe, wyższe poprzeczki. Biorąc to wszystko pod uwagę musiało się tak stać. Ląduje złoty smok i polecam, polecam!

"Stay a while, and listen" - Deckard Cain

Komentarze