feat-zel

Jakub „Zel” Kołecki – wywiad dla Gildia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym wywiadem cosplayowym. Tym razem w ogniu pytań znalazł się „Zel”, czyli Jakub Kołecki. Jeden z dwojga naszych tegorocznych reprezentant na Clara Cow’s Cosplay Cup opowie m.in. o tym, jak to jest być facetem w świecie cosplayu. Posłuchajcie sami!

Zela spotkaliśmy na tegorocznym Polconie we Wrocławiu. Jakub był tam jednym z gości bloku anime i prowadził razem ze swoją koleżanką Kairi prelekcję odnośnie grupowych występów cosplayowych na scenie. Wydarzenie zgromadziło bardzo wielu fanów twórczości Zela i Kairi, zapełniając przygotowaną salę aż po brzegi. Nic dziwnego, gdyż właśnie wspomniana dwójka cosplayerów reprezentowała w tym roku nasz kraj na wspomnianym we wstępie CCCC w Hadze. Dodam tylko, że nasz dzisiejszy gość jest już doświadczony na arenie międzynarodowej, gdyż w 2013 roku występował na European Cosplay Gathering, w skrócie ECG, a rok później na zawodach Eurocosplay. Rozmawialiśmy jednak nie tylko na temat wspomnianych konkursów, nie uniknęliśmy bowiem dużo trudniejszych wątków. Jakich? Tego musicie dowiedzieć się sami!

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post
Od lat czuję się graczem, choć ostatnio trudno jest mi znaleźć tytuły równie interesujące, jak niegdyś. Pomimo tego, lubię jeździć na imprezy związane z grami i tworzyć stamtąd relacje, wywiady, galerie zdjęć i filmy. Z racji wykształcenia - kończyłem Elektronikę i Telekomunikację - ciekawią mnie też nowinki sprzętowe. Przede wszystkim zaś, jestem pasjonatem filmów i seriali. Interesuje mnie co się aktualnie kręci i jakimi metodami.

Komentarze