feat--Genesis-Krypton-555-5

Genesis Krypton 555 – test

Plusy:
• Cena
• Intuicyjne oprogramowanie
• Duża, ale dobrze leży w dłoni
• Podświetlenie
• Ślizgi

Minusy:
• Słaby dostęp do przełącznika LED Mode


Jako maniak gier MMO już nie jednego gryzonia w dłoni miałem, a tym razem los sprawił że przy moim komputerze zawitał Krypton 555 firmy Genesis, więc nie pozostało nic innego, jak sprawdzenie możliwości nawet dużego szczura. Na co mogę sobie pozwolić?

test -Genesis-Krypton-555-1

Trochę czystych faktów:
Typ myszy – optyczna
Kolor – czarny
Podświetlenie – Tak
Wymiary – 42x68x128 mm
Wbudowana pamięć – Tak
Żywotność przycisków – 60 mln
Programowalne przyciski – Tak
Kolor podświetlenia – RGB
Ilość trybów podświetlenia – 11szt
Częstotliwość próbkowania – 1000 Hz
Maksymalna szybkość przetwarzania danych – 8000FPS
Model sensora – Pixart PAW3333
Materiał – ABS
Rozdzielczość – 200 – 8000DPI
Komunikacja – Przewodowa

test -Genesis-Krypton-555-2

Myszka Genesis Krypton 555 jedna z tańszych myszek dla graczy, a jej cena oscyluje w granicach 100 zł. Ciężar myszki to zaledwie 70 gramów, co plasuje ją w kategorii lekkich. Sam sensor PAW 3333 nie należy do topowych, ale i nie niszowych, co, biorąc pod uwagę cenę, jest bardzo dobrym zestawem. Śledzenie kursora na poziomie 300 ips (inches per second czyli m/s) oraz akceleracja wynosząca 35G (droga pokonana przez kursor uzależniona od poruszania myszki przez gracza), zapewnia to bardzo dobre osiągi i natychmiastową reakcję w każdej grze. Pod przyciskiem DPI, za pomocą oprogramowania, mamy możliwość ustawienia sześciu prędkości w zakresie 200 do 8000, preferowanych przez użytkownika.
Oprogramowanie myszki pozwala na ustawienie dowolnej konfiguracji w profilach, czyli dowolnie programować przyciski w zależności od potrzeb w grze. Siedem przycisków programowalnych w znacznym stopniu poprawia rozgrywkę. Najważniejsze że myszka zapamiętuje ustawienia nawet po przełączeniu jej na inny komputer.

test -Genesis-Krypton-555-3

RBG PRISMO EFFECT niezwykle efektownie podświetla myszkę, dając zjawiskowy charakter. Za pomocą dedykowanego oprogramowania łatwo i przyjemnie można skonfigurować efekty świetlne. Myszka ma podświetlana podstawę, scroll oraz logo. Do wyboru mamy 11 wpisanych w oprogramowanie stylów podświetlenia, a ręcznie możemy ustawić intensywność oraz szybkość pulsacji. Do ustawionego przez siebie profilu DPI można przypisać wybrany kolor, co jest widoczne w podświetleniu scrolla i loga myszki. Posiada również mechaniczne przełączniki z żywotnością 60 milionów kliknięć, przewód o długości 1,8m w oplocie z materiału typu Paracord (materiał stosowany w linkach spadochronu), co daje pewność nie przetarcia się osnowy a zarazem kabla transmitującego przesył danych. Budowa myszki nie obciąża nadgarstka, dobrze leży w dużej dłoni, a gracze stosujący chwyt Palm lub Claw grip będą bardzo zadowoleni.

test -Genesis-Krypton-555-5
Myszka leży na dwóch dużych strefach ślizgów, które umieszczone są z przodu i tyłu. W zestawie też otrzymamy wymienne ślizgacze, jednak biorąc pod uwagę ich wykonanie i trwałość, może się okazać że wymiana nie będzie potrzebna nawet po długim czasie grania. Przyciski wykonane bardzo solidnie i precyzyjnie, dobrany materiał i siła ugięcia, nie pozwolą do przypadkowego kliknięcia pod samym ciężarem palca. Myszka bardzo dobrze współpracuje z podkładką Carbon 400m o powierzchni 350×250 mm oraz grubości 3 mm na której poślizg myszki jest bardzo łatwy. Podkładka wizualnie bardzo przyjemna dla oka. Materiał, z którego została wykonana, jest wodoodporny, zapewnia wysoką precyzje śledzenia ruchów myszki optycznej, jak i laserowej, spód wykonany z gumy zapobiega przemieszczaniu się podkładki na dowolnej powierzchni, brzegi natomiast zostały obszyte co zapobiegnie zaczepieniu. Wierzchnia strona bardzo przyjemna w dotyku przy oparciu na niej nasady dłoni.

 

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd 4/5
Wykonanie 5/5
Funkcje 4/5
Wygodna 4/5
Cena do jakości 5/5
Ogólna 4/5

PODSUMOWANIE:

Jeżeli szukacie myszki gamingowej, która nadaje się do intensywnego grania oraz możliwości programowania przycisków z czystym sumieniem polecam Krypton 555 firmy Genesis. Myszka w tej cenie jest dobrze wykonana, wygodna, a sensor jest precyzyjny. Z ekonomicznego punktu widzenia myszka w cenie około 50 złotych nie zapewnią takiej precyzji, a gracze, których zasoby finansowe nie pozwalają na zakup myszek w okolicach 200 zł, na pewno docenią wygląd, precyzyjność, funkcjonalność, komfort, lekkość oraz sensor, jak i efekty świetlne w bardzo dobrej cenie. Gryzoń ten na pewno poradzi sobie w grach takich jak MMO, RPG i symulatorach. W mojej ocenie nie znajdziecie innej myszki w tej półce cenowej z takim stosunkiem ceny do funkcjonalności i jakości.

Komentarze