feat -genesis-argon-600

Genesis Argon 600 – test

Plusy:
- Wygodna konstrukcja
- Klasyczne, oczywiste rozwiązania
- Rewelacyjny stosunek jakości do ceny

Minusy:
- Niezbyt precyzyjny mikrofon


Bywa, że nie potrzebujemy zestawu słuchawkowego z mnóstwem dodatkowych funkcji i zintegrowanym DAC. Genesis Argon 600 to właśnie takie urządzenie.

Genesis to marka polskiej firmy Impakt, choć produkcja sprzętu – jak to często bywa – odbywa się w Chinach. W ciągu niecałej dekady stała się całkiem rozpoznawalna, stopniowo przechodząc od peryferiów budżetowych w stronę bardziej profesjonalnego sprzętu. Zestaw słuchawkowy Genesis Argon 600 należy zaliczyć do urządzeń uniwersalnych, niedrogich, ale oferujących komfort użytkowania.

test -genesis-argon-600

Zestaw słuchawkowy Genesis Argon 600 teoretycznie można podpiąć pod większość urządzeń. Nie zawiera zintegrowanego DAC, więc nie “załata” niedoborów danego urządzenia, ale… po prostu działa i oferuje porządny dźwięk stereo. Pecet, konsole, w tym switch – z tak bazową konstrukcją współpracuje w zasadzie wszystko. Klasyczne jest również wzornictwo: średnich rozmiarów czasze z grubą warstwą pianki, osłaniające pięćdziesięcio milimetrowe przetworniki, solidny kabłąk z opcją regulacji wychylenia czasz i wysuwanymi elementami bocznymi, by dopasować zestaw do dowolnego kształtu czaszki. Nie ma tu pogoni za futurystycznym wzornictwem, żadnych diod czy innych bajerów. Po prostu porządna, funkcjonalna konstrukcja z wysuwanym mikrofonem w lewej czaszy.

test -genesis-argon-600-1

Skoro nie ma w zestawie DAC, to nic dziwnego, że nie mamy w komplecie złącza USB. Półtorametrowy przewód w oplocie zawiera panel regulujący podstawowe funkcje, kolejny metr dodają przewody pod pojedyncze lub podwójne wejście “jack” 3,5 mm. Wszystko tu krzyczy: jestem uniwersalnym sprzętem, dla każdego odbiorcy i dla większości urządzeń. Do tego dochodzi równie uniwersalna cena – zestaw słuchawkowy Genesis Argon 600 można nabyć za mniej niż 150 złotych.

test -genesis-argon-600-2

Dźwięk stereo jest zadowalający, natura zestawu słuchawkowego Genesis Argon 600 sprawia, że zyskuje on na współpracy z porządną kartą dźwiękową. Dalej jednak pozostaje zestawem prostym, więc zaawansowane funkcje pokładowego DAC nie będą raczej wspierane (scout mode z Soundblastera na przykład). Zarazem są to uniwersalne słuchawki z mikrofonem, które można podpiąć pod większość domowych urządzeń spoza strefy kuchennej (sprawdzić, czy za chwilę nie będzie współpracy ze zmywarką).

test -genesis-argon-600-4

Dźwięk jest co najmniej zadowalający, jak na zestaw stereo, jakość wykonania stoi w kontraście do przystępnej ceny. Zestaw słuchawkowy Genesis Argon 600 to bazowe, uniwersalne słuchawki z równie bazowym i uniwersalnym mikrofonem. Czasem nie potrzeba nic więcej. Zwłaszcza za tak sympatyczną cenę.

FacebookGoogle+TwitterPinterestLinkedInBlogger Post

Wygląd: 4/5
Wykonanie: 4/5
Funkcje: 3/5
Stosunek ceny do jakości: 5/5
Ogólnie: 4/5

PODSUMOWANIE:

Prosty, tani zestaw słuchawkowy do wielu zastosowań.

Komentarze